Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ATJ] Kopcenie i nierówna praca silnika


arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, ze przy porannym odpaleniu silnik nierowno chodzi, a z rury wydechowej wydaje mi sie ze kopci na siwo. Mialem wymieniane wtryski niedawno wraz z popychaczami oraz uszczelke pod glowica. Po ok. minucie wszystko jest ok. Przy przejechaniu kawalka drogi i zgaszeniu silnik odpala bardzo ladnie i nic sie nie dzieje. Dodam tez, ze temperatura mi nie rosnie powyzej 65stopni a w srodku jest cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź świece zarowe jeśli to diesel, miałem tak w swoim bo świele dogrzewają do pewnego momentu silnik po odpaleniu miałem jedną walniętą i miałem tak samo chodził nierówno, dymił nagrzał sie i jak reką odjął, wymeniłem komplet świec mimo że jedna była walnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDodam tez, ze temperatura mi nie rosnie powyzej 65stopni a w srodku jest cieplo.

sprawdz czujnik temperatury i termostat [np. za pomoca Vag'a]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Dzis pojade do znajomego to podepnie pod kompa. [br]Dopisany: 20 Styczeń 2010, 11:03_________________________________________________mechanik powiedzial, ze sprawdzal swiece i sa dobre. Pod kompa podpinam sie w sobote wiec zobaczymy co wynajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie. Tez mam problem z kopceniem i nierowna praca tylko inaczej sie to objawia niz u kolegi, otoz wsiadam do auta niezaleznie od temp otoczenia odpala normalnie (jedno podgrzanie i smiga) i silnik chodzi rowno i normalnie z tym ze w momencie wstawiania intensywniejszego buta kopci jakby niebieskawo jasno fioletowo i czasami nie wiem czemu dokreca sie z obciazeniem do 3.8 obrotow i gwaltownie spadaja obroty a pozniej przez chwile chodzi nierowno jakby na 3 cylindrach, pojechalem do mechanika i on zalecil mi abym nalal mocniej skondensowany szpaks do czyszczenia wtryskow wiec nalalem 3 buteleczki na 10 litrow paliwa i to bylo pod koniec pobytu w PL zauwazylem ze jak po urlopie wrocilem do UK to teraz praktycznie juz sie nie zdusza przy 3.8 tylko kreci sie dalej i prawie zawsze rowno pracuje. Ale denerwuje mnie to dziwne kopcenie niewydaje mi sie to normalne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...