Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wyciek oleju przy filtrze oleju


Buba

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalilem auto i po przejechaniu kilometra zaczela migac kontrolka oleju. zatrzymalem sie i okazalo sie ze kapie/cieknie olej z filtra oleju lub z chlodnicy oleju.

teraz moje pytanie czy jest mozliwosc zeby plyn chlodzacy sie wymiesza sie z olejem i jakie skutki tego dla silnika??

przejechalem jakies 1-2km bo nie mialem sie gdzie zatrzymac :confused4:

zaworki zaczely juz ostrzej klekotac i mam nadzieje ze nic sie powaznego nie stalo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może padł oring gumowy w chłodniczce oleju i wywaliło Ci olej... oring to koszok 10 pln, i powinno się go wymieniac przy zmianieo leju, bo on sie starzeje i robi się kruchy, na 90% to obstawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robilem trase 400km i teraz dziekuje ze sie to na trasie nie stalo.

ciezko stwierdzic gdzie leci bo jest -15 i ciemno. na pewno filtr jest zalany ale nie wiem czy gdzies wyzej nie polecialo. [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 21:21_________________________________________________moglby ktos screena wrzucic z etki z numerem tego oringu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robilem trase 400km i teraz dziekuje ze sie to na trasie nie stalo.

ciezko stwierdzic gdzie leci bo jest -15 i ciemno. na pewno filtr jest zalany ale nie wiem czy gdzies wyzej nie polecialo. [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 21:21_________________________________________________moglby ktos screena wrzucic z etki z numerem tego oringu??

100% oring na chlodnicy oleju, nr czesci 038 117 070 A koszt oringu kolo 20zl jak pamietam, oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robilem trase 400km i teraz dziekuje ze sie to na trasie nie stalo.

ciezko stwierdzic gdzie leci bo jest -15 i ciemno. na pewno filtr jest zalany ale nie wiem czy gdzies wyzej nie polecialo. [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 21:21_________________________________________________moglby ktos screena wrzucic z etki z numerem tego oringu??

100% oring na chlodnicy oleju, nr czesci 038 117 070 A koszt oringu kolo 20zl jak pamietam, oryginal.

:good::notworthy:[br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 22:17_________________________________________________dzwonilem do aso i dokladnie 8.50zl :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cieknie cały czas czy tylko podczas pracy silnika? jeśli daje tylko przy włączonym silniku to może być to też walnięty czujnik ciśnienia oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cieknie cały czas czy tylko podczas pracy silnika? jeśli daje tylko przy włączonym silniku to może być to też walnięty czujnik ciśnienia oleju

to samo potwierdzam jak mi walnął ten czujnik to miałem ulany cały silnik i i filtr oleju! na twoim miejscu odpalił bym silnik i sprawdził czy nie leci przypadkiem z niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem filtr i nic nie dalo...

jak wleje olej to nie cieknie, dopiero po odpaleniu leje[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 14:49_________________________________________________ma ktos schemat w ktorym miejscu jest ten czujnik??[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 14:49_________________________________________________20100123239.jpg

czy w miejscu zaznaczonym kolkami powinno byc cos wkrecone??

olej ciekl nawet przy przewodach u gory od chlodziwa, od dolu nie wiem bo opuscilem auto i nie mialem jak sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem filtr i nic nie dalo...

jak wleje olej to nie cieknie, dopiero po odpaleniu leje[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 14:49_________________________________________________ma ktos schemat w ktorym miejscu jest ten czujnik??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7761d35fa6546ae8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem filtr i nic nie dalo...

jak wleje olej to nie cieknie, dopiero po odpaleniu leje[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 14:49_________________________________________________ma ktos schemat w ktorym miejscu jest ten czujnik??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7761d35fa6546ae8.html

czyli czujnik jest nad czy pod filtrem co nie moge powiekszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podstawę chłodniczki oleju jest wkręcony ten czujnik ,koloru czarnego na wsuwkę, bardzo częsta przypadłość .Gdyby walnął oring stary wtedy masakra !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytwarza się potężne ciśnienie a na dodatek płyn miesza się z olejem już parę takich silników widziałem rozprutych po takich akcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytwarza się potężne ciśnienie a na dodatek płyn miesza się z olejem już parę takich silników widziałem rozprutych po takich akcjach.

chyba sie nic nie wymieszalo bo chlodziwo jest czyte[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 15:33_________________________________________________czujnik nie jest zalany olejem, tak na foto wyglada

20100123241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kanale byś pewnie zobaczył tak bardziej od strony środka auta... na foto widać tylko, że to nie czujnik i nie spod filtra, musi być cos wyżej.. od góry nic nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam kanalu. w poniedzialek jade do mechanika to zobacza. przy -15 udalo mi sie tylko to sprawdzic. zastanawiam sie tylko co moglo sie wysrac. tam sa jakies uszczelki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie to nie czujnik, możliwe że wyciek jest spod węża zasilania Turbiny ? Daj znać jak odkryjesz Babola

Albo w co wątpię może po prostu spod Filtra oleju .Na zdjęciu widać jakby niedawno był wymieniany może popuścił i trzeba go dokręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr wymienilem 5min przed zrobienie zdjecia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie d turbinki.. jak dojdziesz daj znać :) nic mi więcej w tych okolicach nie przychodzi do głowy, skąd mogłoby tak dawać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna ciekniecia byl oring

20100127246.jpg

pekniety w 4 miejscach. lamal sie jak paluszki.

Koszt oringu w aso 8.50zl

Przy okazji chlodniczka nowa 140zl

Dzieki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...