Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Wyciek oleju przy filtrze oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Odpalilem auto i po przejechaniu kilometra zaczela migac kontrolka oleju. zatrzymalem sie i okazalo sie ze kapie/cieknie olej z filtra oleju lub z chlodnicy oleju.

teraz moje pytanie czy jest mozliwosc zeby plyn chlodzacy sie wymiesza sie z olejem i jakie skutki tego dla silnika??

przejechalem jakies 1-2km bo nie mialem sie gdzie zatrzymac :confused4:

zaworki zaczely juz ostrzej klekotac i mam nadzieje ze nic sie powaznego nie stalo ;(

Opublikowano

może padł oring gumowy w chłodniczce oleju i wywaliło Ci olej... oring to koszok 10 pln, i powinno się go wymieniac przy zmianieo leju, bo on sie starzeje i robi się kruchy, na 90% to obstawiam...

Opublikowano
  • Autor

wczoraj robilem trase 400km i teraz dziekuje ze sie to na trasie nie stalo.

ciezko stwierdzic gdzie leci bo jest -15 i ciemno. na pewno filtr jest zalany ale nie wiem czy gdzies wyzej nie polecialo. [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 21:21_________________________________________________moglby ktos screena wrzucic z etki z numerem tego oringu??

Opublikowano

wczoraj robilem trase 400km i teraz dziekuje ze sie to na trasie nie stalo.

ciezko stwierdzic gdzie leci bo jest -15 i ciemno. na pewno filtr jest zalany ale nie wiem czy gdzies wyzej nie polecialo. [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 21:21_________________________________________________moglby ktos screena wrzucic z etki z numerem tego oringu??

100% oring na chlodnicy oleju, nr czesci 038 117 070 A koszt oringu kolo 20zl jak pamietam, oryginal.

Opublikowano
  • Autor

wczoraj robilem trase 400km i teraz dziekuje ze sie to na trasie nie stalo.

ciezko stwierdzic gdzie leci bo jest -15 i ciemno. na pewno filtr jest zalany ale nie wiem czy gdzies wyzej nie polecialo. [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 21:21_________________________________________________moglby ktos screena wrzucic z etki z numerem tego oringu??

100% oring na chlodnicy oleju, nr czesci 038 117 070 A koszt oringu kolo 20zl jak pamietam, oryginal.

:good::notworthy:[br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 22:17_________________________________________________dzwonilem do aso i dokladnie 8.50zl :wink4:

Opublikowano

ale cieknie cały czas czy tylko podczas pracy silnika? jeśli daje tylko przy włączonym silniku to może być to też walnięty czujnik ciśnienia oleju

Opublikowano

ale cieknie cały czas czy tylko podczas pracy silnika? jeśli daje tylko przy włączonym silniku to może być to też walnięty czujnik ciśnienia oleju

to samo potwierdzam jak mi walnął ten czujnik to miałem ulany cały silnik i i filtr oleju! na twoim miejscu odpalił bym silnik i sprawdził czy nie leci przypadkiem z niego

Opublikowano
  • Autor

wymienilem filtr i nic nie dalo...

jak wleje olej to nie cieknie, dopiero po odpaleniu leje[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 14:49_________________________________________________ma ktos schemat w ktorym miejscu jest ten czujnik??[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 14:49_________________________________________________20100123239.jpg

czy w miejscu zaznaczonym kolkami powinno byc cos wkrecone??

olej ciekl nawet przy przewodach u gory od chlodziwa, od dolu nie wiem bo opuscilem auto i nie mialem jak sprawdzic

Opublikowano

wymienilem filtr i nic nie dalo...

jak wleje olej to nie cieknie, dopiero po odpaleniu leje[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 14:49_________________________________________________ma ktos schemat w ktorym miejscu jest ten czujnik??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7761d35fa6546ae8.html

Opublikowano
  • Autor

wymienilem filtr i nic nie dalo...

jak wleje olej to nie cieknie, dopiero po odpaleniu leje[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 14:49_________________________________________________ma ktos schemat w ktorym miejscu jest ten czujnik??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7761d35fa6546ae8.html

czyli czujnik jest nad czy pod filtrem co nie moge powiekszyc

Opublikowano

w podstawę chłodniczki oleju jest wkręcony ten czujnik ,koloru czarnego na wsuwkę, bardzo częsta przypadłość .Gdyby walnął oring stary wtedy masakra !!!

Opublikowano
  • Autor

why??

Opublikowano

Wytwarza się potężne ciśnienie a na dodatek płyn miesza się z olejem już parę takich silników widziałem rozprutych po takich akcjach.

Opublikowano
  • Autor

Wytwarza się potężne ciśnienie a na dodatek płyn miesza się z olejem już parę takich silników widziałem rozprutych po takich akcjach.

chyba sie nic nie wymieszalo bo chlodziwo jest czyte[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 15:33_________________________________________________czujnik nie jest zalany olejem, tak na foto wyglada

20100123241.jpg

Opublikowano

na kanale byś pewnie zobaczył tak bardziej od strony środka auta... na foto widać tylko, że to nie czujnik i nie spod filtra, musi być cos wyżej.. od góry nic nie widać?

Opublikowano
  • Autor

nie mam kanalu. w poniedzialek jade do mechanika to zobacza. przy -15 udalo mi sie tylko to sprawdzic. zastanawiam sie tylko co moglo sie wysrac. tam sa jakies uszczelki??

Opublikowano

No faktycznie to nie czujnik, możliwe że wyciek jest spod węża zasilania Turbiny ? Daj znać jak odkryjesz Babola

Albo w co wątpię może po prostu spod Filtra oleju .Na zdjęciu widać jakby niedawno był wymieniany może popuścił i trzeba go dokręcić?

Opublikowano
  • Autor

filtr wymienilem 5min przed zrobienie zdjecia :wink4:

Opublikowano

może faktycznie d turbinki.. jak dojdziesz daj znać :) nic mi więcej w tych okolicach nie przychodzi do głowy, skąd mogłoby tak dawać..

Opublikowano
  • Autor

Przyczyna ciekniecia byl oring

20100127246.jpg

pekniety w 4 miejscach. lamal sie jak paluszki.

Koszt oringu w aso 8.50zl

Przy okazji chlodniczka nowa 140zl

Dzieki za pomoc :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.