Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AHU B5] Pomyliłem płyny; do płynu hamulcowego płyn do chłodnicy.help!


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie,około 200ml wlałem płynu do chłodnicy do zbiorniczka z płynem hamulcowym,umówiłem się na czyszczenie całego układu itd... teraz mam pytanie czy mogę podjechać do serwisu jakieś 4 km?Czy to będzie jakiś problem większy?Bardzo proszę o rady:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie,około 200ml wlałem płynu do chłodnicy do zbiorniczka z płynem hamulcowym,umówiłem się na czyszczenie całego układu itd... teraz mam pytanie czy mogę podjechać do serwisu jakieś 4 km?Czy to będzie jakiś problem większy?Bardzo proszę o rady:(:(:(

:blink:

:bicz: :bicz: :bicz: :bicz3: :bicz: jak mogłeś to pomylić..., a tak poza OT to myslę że trudno innego wyjścia nie ma i tak będą czyścić układ tylko nie używaj zbytnio środkowego padału :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie,około 200ml wlałem płynu do chłodnicy do zbiorniczka z płynem hamulcowym,umówiłem się na czyszczenie całego układu itd... teraz mam pytanie czy mogę podjechać do serwisu jakieś 4 km?Czy to będzie jakiś problem większy?Bardzo proszę o rady:(:(:(

nie mozesz, powiem wiecej, kazda minuta pozostajacej w ukladzie hamulcowym takiej mieszaniny, jest zabojcza dla calego podkreslam calego ukladu hamulcowego:

pompy hamulcowej, pompy ABS, mikrozaworko, pompy sprzegla, wysprzeglika, zaciskow. korozja szczegolnie pompy i mikrozaworkow postepuje blyskawicznie, pecznienie uszczelnien pompy hamulcowej i sprzegla, zaciskow, wysprzeglika rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu wziąłem strzykawkę i odessałem tyle ile wlałem,nie wiem co dalej jak się dostać do tego mechanika:(:(:(....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu wziąłem strzykawkę i odessałem tyle ile wlałem,nie wiem co dalej jak się dostać do tego mechanika:(:(:(....

a jak wsypiesz cukier ( albo za dużo) do herbaty to myslisz że dasz radę go wybrać, odessać? to nic nie dało płyny i tak się wymieszały na twoim miejscu juz bym spuszczasł płyn z całego układu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przy -12 na dworze(nie mam garażu to trochę cieżka sprawa) :((((((( qrde i tak mam doła ... :confused4::embarrassed::( :( :( :( :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu wziąłem strzykawkę i odessałem tyle ile wlałem,nie wiem co dalej jak się dostać do tego mechanika:(:(:(....

a jak wsypiesz cukier ( albo za dużo) do herbaty to myslisz że dasz radę go wybrać, odessać? to nic nie dało płyny i tak się wymieszały na twoim miejscu juz bym spuszczasł płyn z całego układu :gwizdanie:

tez nie tak prosto, uklad trzeba przeplukac specjalnym przyrzadem. tradycyjne spuszczanie tylko pogorszy sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzisiaj byłem przeczyścili wszystko,zalali nowy i wszystko OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągali ten stary płyn za pomocą jakiegoś urządzenia które ssało stary płyn z każdego koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak trochę w podobnym temacie... tylko że mi ubywa płynu hamulcowego... i to w dosyć szybkim tempie...

co dziwniejsze nigdzie go nie widać... tzn w garażu na ziemi czy gdzieś w silniku, zaglądałem i nic.

Macie jakąś teorie... co to może być. Rozszczelnienie pompy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak trochę w podobnym temacie... tylko że mi ubywa płynu hamulcowego... i to w dosyć szybkim tempie...

co dziwniejsze nigdzie go nie widać... tzn w garażu na ziemi czy gdzieś w silniku, zaglądałem i nic.

Macie jakąś teorie... co to może być. Rozszczelnienie pompy??

sprawdź dokładnie zaciski hamulcowe :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widać wyraźnego wycieku na zewnątrz to prawdopodobne jest rozszczelnienie pompy i wyciek płynu do servo.Wyciągnij z servo przewód podciśnieniowy i sprawdź jakimś cieńkim wężykiem czy nie ma w nim płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi.... dziś jadę do mechanika to będę mądrzejszy...

mam nadzieje ze koszt naprawy nie będzie powalający na kolana... pompa z serwo to chyba w granicach 200zł...

jak się nie myślę... plus wymiana w warsztacie... nowy płyn i odpowietrzenie układu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...