Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Słabo działające ogrzewanie


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przeczytałem wiele postów na podobny temat lecz nie znalazłem rozwiązania mój problem wygląda następująco słabo działa ogrzewanie po przejechaniu kilku km zaczyna lecieć letnie powietrze i to wszystko bo po 100km dalej leci tylko letnie próbowałem różnych ustawień i cały czas letnie dodam że jestem włascicielem auta od niedawna i jeszcze nic nie sprawdzałem nie wiem zabardzo od czego zacząć jesli ktos ma jakiś pomysł to będe wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO zapowietrzony układ.

Ściągnij górny przewód idący do nagrzewnicy tak, aby dziurka w wprzewodzie wyszła poza króciec.

Włącz silnik, posadź kogoś za kierownicą i niech trzyma 2 tys. obrotów, jak się samochód dostatecznie rozgrzeje, to z dziurki na przewodzie zacznie wypływać płyn, wtedy wepchnij go na króciec.

Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki zrobię tak jak radzicie tylko będę musiał trochę poszukać tej nagrzewnicy bo wogule się nie oriętuje w nowym aucie ale wielkie dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przegrodą silnika masz klapkę akumulatora. Musisz ten cały plastik zdjąć<zdejmujesz tę długą uszczelkę łączącą osłonę z karoserią> Osłona na bok. Teraz masz z lewej przewody idące do klimy, dalej w prawą akumulator i z prawej jego strony szeroką gumę osłonna. Ściągnij ją i tam właśnie masz 2 przewody nasadzone na króćce i zaciśnięte zaciskami. Teraz Ci potrzebne serokie kombinerki<ja użyłem ściskających klapczyków do pierścionków segera> ściskasz zacisk z górnego przewodu<o ile masz zaciski, a nie odkręcane opaski, czy co oni tam jeszcze tam mogli wymyślić> Ciężko schodzą ale musisz przesunąć ją w dół przewodu, aby nie zaciskała króćca. Teraz czas zdjąć przewód. Ten też ciężko schodzi, ale spokojnie, dla chcącego nic trudnego.

Teraz tak jak Ci pisał kolega Mario

IMHO zapowietrzony układ.

Ściągnij górny przewód idący do nagrzewnicy tak, aby dziurka w przewodzie wyszła poza króciec.

Włącz silnik, posadź kogoś za kierownicą i niech trzyma 2 tys. obrotów, jak się samochód dostatecznie rozgrzeje, to z dziurki na przewodzie zacznie wypływać płyn, wtedy wepchnij go na króciec.

Powinno pomóc.

Jeżeli to oczywiście zapowietrzona nagrzewnica to ten zabieg pomoże, bo sam to robiłem.

Natomiast gdy na rozgrzanym silniku oba przewody są gorące,a nadal dmucha letnim, to już jest problem z klapkami sterującymi, lub czujnikami temp. sprawdź vagiem.

Klapki można w bardzo łatwy spos. sprawdić<tzn. ich ustawienie> Gdy masz 2-dzielną klimę, to wystarczy sprawdzić, czy 1 strona działa poprawnie. w tym celu odkręcasz schowek <3 śróbki 8xnasadowa z góry i 2 8xnasadówka od dołu. są dobrze widoczne. Teraz Masz po lewej stronie 2 silniczki i 1 przy Wentylatorze. Włącz zapłon i na lewej stronie ustaw temp na LO<zimno> Silniczek z różową dźwigienką powinien zmienić pozycję<tzn obrócisz sztangę o ok 45 stopni> następnie ustawiasz na HI i powinien przesunąć sztangę powrotem o 45 stopni.

U mnie właśnie ten lewy szwankował i stał w miejscu. Odkręciłem go 3x6 nasadowa i rozebrałem na części 1 <5min roboty> Poczyściłem, złożyłem, przykręciłem, podłączyłem i co? Działa :good:

Powodzenia to nic trudnego, a w servisie ładnie za to by zaśpiewali ^^ :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. Jeszcze nie wziąłem sie za to bo pogoda nie rozpieszcza ale zapomniałem dodac że temperatura na wskazniku tylko 50 st nawet po dłuzszej jezdzie jak auto chodzi na biegu jałowym to temp wzrosnie do 60 może 70 czy to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ten problem dręczy mnie juz od zeszłej zimy a mianowicie gdy przychodzą mrozy to z niewiadomego mi i kilku mechanikom miejsca ubywa płyn chłodzący w mojej audi a4 1.8Tgdy jest ciepło to nic sie nie dzieje np zeszłej zimy borykalem sie z tym problemem po czym przyszla wiosna, ocieplenie i problem znikną a zrobiłem około 6tys kilometrów i nie ubyła ani kropelka, na miejscu parkingowym zauważyłem ślady wycieku płynu na śniegu i plama była w okolicy przedniej osi kół dziwi mnie ze problem znika gdy jest ciepło...co to może być?? a ostatnio także klima coś zaczęła wariować tzn nie grzeje, węże są zimne przy temp 90, no dolny bywa że jest letni...auto trzyma bez problemu temp 90stopni a jak przygazuje to z dmuchawy leci cieple powietrze, a jak tylko obroty spadna to znów zimne...czy ktoś pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...