Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nagłe straty oleju


lolo-ogon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam audi z 1995r. jeżdze nim już od jakiś 2 miesięcy wszystko było OK do teraz.... Kiedy kupiłem auto miało założoną instalacje gazową starego typu, nie wiem jaka to była ale wiem że szału nie robiła i szybko zmieniłem na instalacje sekwencyjną i już było wszystko ok. Mechanik uprzedzał mnie że silnik może brać olej i czasami będzie trzeba zrobić małą dolweke. Na nowej instalacji gazowej po przejechaniu 2,5 tyś km. nie odnotowałem straty oleju. Pojeździłem jeszcze przez 1 tyś km i sprawdziłęm stan oleju i ku mojego zdziwiniu bagnet wskazywał tylko pół poziomu oleju może jakiś wyciek albo coś no ale nawet nie mam jak sprawdzić bo pogoda za oknem taka jak jest a na warsztat też czasu nie mam podjechać. Dolałem 0,5l litra oleju i na bagnecie było już 3/4 zrobiłem trase 250 km i po sprawdzeniu bagnetu poziom wskazywał poniżej 1/2 poziomu.

Czy mój silnik może nagle spalać tyle oleju? czy to poprostu jakiś malutki wyciek i on mi ucieka powolutku... Nie znam sie na sprawach mechanicznych dlatego też tu pisze.

Jeśli ktoś wie co może dolegać mojemu silnikowi to prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój silnik może nagle spalać tyle oleju? czy to poprostu jakiś malutki wyciek i on mi ucieka powolutku... Nie znam sie na sprawach mechanicznych dlatego też tu pisze.

jak nie spr. wycieków to się nie dowiesz :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze na zaworach... :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...