Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kluczyk scyzoryk problem z rozebraniem


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety mam problem z kluczykiem typu scyzoryk tzn. praktycznie cały się rozpada a i grot mam peknięty więc strach odpalać nim samochód. Na allegro zamówiłem samą obudowę scyzoryka więc wszystkie wnętrzności poprzekładam i bedzie git. Tylko mam mały problem tzn nie mogę wyjać płytki z kluczyka (koloru zielonego) rzecz jasna. Jak sie ją wyjmuje proszę o pomoc :wallbash:. Kluczyk oczywiście trój funkcyjny. Zalanczam foto z płytką :

cH99A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie pozostaje spróbować odkręcic te 2 mosiężne główki lub pociągnąć może zejdą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie że próbowałem je odkręcać pensetą ale twardo siedzą- kicha. No nic dziś jade jeszcze po baterie do pilota do zegarmistrza więc jego się zapytam. Ale dyby ktoś wieział jak sobie z tym poradzic to piszcie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie że próbowałem je odkręcać pensetą ale twardo siedzą- kicha.

ale nie ma innego sposobu :decayed: musi zejść :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie są śrubki ale coś w rodzaju małych nitów i są przytwierdzone na stałe. Kolega w VW miał podobny problem, ale jakoś udało mu się odczepić to ustrojstwo.

Skoro ta obudowa idzie na straty, to spróbuj może od drugiej strony się jakoś dobrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ,ale dałem radę.Te dwie mosiężne główki to nic innego jak małe szpilki zatopione w plastiku od doły obudowy.Ja rozwiązałem to tak że grzałem je delikatnie lutownicą i ciągłem mini kombinerkami do góry.Jest trochę z tym zabawy ale wychodzi bardzo łatwo.Jak dostaniesz zamówioną obudowe kluczyka to będziesz miał w niej dwa plastikowe kołki które pasują idealnie w miejsce dziur na płytce elektronicznej pilota.Możesz na nich zatopić płytkę lub przykleić.Nie zapomni o przełożeniu imo z starego kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie masz fotek jak to robiłeś. Więc rozumiem że nie da się tego wykręcić. No to spróbuje robictak samo jak Ty mam nadzieje że niczego nie zepsuje (że płytki nie stopie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak nie zależy ci na starej obudowie rozgrzaną lutownicą rozrzezaj wogół tego mosiężnego gwożdzika( roztop )obudowę do samego dna i póżniej grzej od dołu a równocześnie małymi szczypcami pociągaj o mosiężne dziadostwo.Musi wyskoczyć.Dziś to nawet koledze zmieniałem w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety myślałem ze dziśdotrze do mnie obudowa ale lipa nasza poczta sie nie wyrobila. Jak otrzymam to będe robił według Waszych wskazówek. O efektach swej pracy poinformuje a jak skombinuje aparat to pstrykne kilka fotek i zamieszcze w dziale Zrób to sam. [br]Dopisany: 29 Styczeń 2010, 19:25_________________________________________________Właśnie dziś otrzymałem nowe opakowanie kluczyka. Wizualnie wszystko jest oki, bardzo ładnie się prezentuje. Jak na razie to zauważyłem że ,,gniazda" na baterie różnią się rozmiarami tzn. w oryginalnym pudełku baterie siedzą stabilnie natomiast w tym co otrzymałem to ,,gniazdo" jest znacznie większe baterie luźnie się mają wręcz wypadają. Nic muszę cośwymyślić żeby siedziały twardo. W też tak mieliście? [br]Dopisany: 01 Luty 2010, 21:14_________________________________________________No i kluczyk przeożony wszystko śmiga jak należy. Co do tych mosieżnych nitów to faktycznie najlepiej jest je podgrzać lutownicą i pensetą delikatnie wyjąć (wychodząbez problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi tylko o to,czy można ten czarny plastik rozpołowić-to można-w B5 miałem tam bateryjkę,która zasilała diodę ,do podświetlania zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi tylko o to,czy można ten czarny plastik rozpołowić-to można-w B5 miałem tam bateryjkę,która zasilała diodę ,do podświetlania zamka

zgadza się w kluczyku z diodą nie ma problemu, ale to jest kluczyk zapasowy i podważam, rozciągam, naciągam i nic.... zastanawiam się czy on jest sklejony, zespawany czy co.... zrobie zaraz lepsze foto.. może ktoś pomoże, nie chciałbym go podczas rozbiórki zniszczyc...[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 19:22_________________________________________________lepsze foto....

27904619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi tylko o to,czy można ten czarny plastik rozpołowić-to można-w B5 miałem tam bateryjkę,która zasilała diodę ,do podświetlania zamka

zgadza się w kluczyku z diodą nie ma problemu, ale to jest kluczyk zapasowy i podważam, rozciągam, naciągam i nic.... zastanawiam się czy on jest sklejony, zespawany czy co.... zrobie zaraz lepsze foto.. może ktoś pomoże, nie chciałbym go podczas rozbiórki zniszczyc...[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 19:22_________________________________________________lepsze foto....

27904619.jpg

na bank sie rozpoławia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za potwierdzenie "wihajster" jutro rozkładam go do skutku... :good:[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 20:06_________________________________________________Jak "wihajster" wspomniał, rozpoławia się... najlepiej podważyć go od strony grota, od drugiej strony jest zatrzask, który mocno go trzyma, i można go ułamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...