Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szarpanie kierownicy, skrzypienie, dziwne objawy - przegub zewnętrzny


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

Witka .. mam problem, jak jadę prosto kierownica lekko odbija w lewo, takie szarpanie tylko w lewą stronę. Jak dodam mocno gazu albo jadę z wciśniętym sprzęgłem to problem ustępuje. Po skręcie w prawo kierownica nie wraca równomiernie tylko skokowo a przy skręcie na max w prawo i jeździe słychać dziwne skrzypienie cykliczne obcieranie ale nie takie terkotanie przegubu tylko jakby obcieranie - metaliczny dźwięk jakby z prawego koła.

Sprawdziłem wahacze - wymieniane niedawno, prawy przegub zewnętrzny prawy też wymieniany niedawno łożysko nie szumi podczas jazdy w zawieszeniu nic na dziurach nie puka. Szarpanie przy jeździe na wprost jest takie delikatne jakby coś się przycinało obcierało ale nie ma żadnego dźwięku. Można oszaleć proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi to przyszło do głowy ale mam ASR i zawsze jak działa zapala sią lampka asr poza tym problem nie występuje przy naciskaniu hamulców i jeździe na luzie. Kołem szarpałem we wszystkie strony i nic :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się nasilił i teraz puka chrzęści nawet podczas jazdy na wprost ponadto z każdym obrotem koła jest lekkie bicie w lewo obstawiam albo przegub albo łożysko, ale czy możliwe są waszym zdaniem takie objawy przy uszkodzonym łożysku. Zazwyczaj łożysko szura aż się nie zatrze a tu takie cykliczne strzelanie szuranie po prawej stronie przy skręcie w prawo hałasuje jak by się miało coś zaraz upier..ć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana - przegub zewnętrzny .. niestety się ukręcił na szczęście pod samym sklepem TOM77 któremu dziękuję że na mnie poczekał. Dzięki temu niunia dalej pomyka :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem, piszę żeby inni też wiedzieli, to że na TOM77 można liczyć jak i to jakie są objawy zepsutego przegubu ... oprócz terkotania na skręconych kołach. :good: jak będę miał chwilkę wrzucę foty ... w przegubie znalazłem tylko luźno latające kulki ... reszta została zmielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w przegubie znalazłem tylko luźno latające kulki ... reszta została zmielona.

fajny widok jak dajesz gazu i stoisz w miejscu a tu kuleczki lecą :>

teraz moje pytanie a co z tym skrzypieniem, które słyszałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ustało po wymianie przegubu .. delikatnie szumi łożysko ale to niestety grubsza robota .. do wiosny dojeździ :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...