Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wyciek oleju przy filtrze


DOCENT90

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wymiany oleju zauważyłem wyciek który pojawił się przy filtrze.Najprawdopodobniej cieknie pomiędzy obudową filtra a tą aluminiową obudową w której płynie płyn chłodniczy który chłodzi olej(taki aluminiowy kwadrat).Nie cieknie miedzy blokiem a obudową filtra.Czy tam jest jakiś oring który się wymienia i czy sam dam radę to zrobi? Czy trzeba wypuszczać płyn ? Wyciek pojawił się podczas dużych mrozów.Proszę o pomoc jeżeli ktoś to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między blokiem a chłodniczką oleju czyli tym kwadratem o klórym muwisz jest oring dociska go nakrętka i prawdopodobnie poluzowała się podczas wykręcania filtra odkręć filtr i kluczem nasadowym tylko niepamiętam jakim ale chyba 22 odkręć ją wyjmij chłodniczkę płyn z układu niewycieknie i sprawdż w jakim stanie jest oring jeśli jest wpożądku to poprostu dokręć mocno nakrętke i przykręć filtr tylko przedtem posmaruj jego uszczelkę olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma filtra oleju jest tylko wkład - z góry odkręcasz korek i wymieniasz ten wkładzik tak że przy wymianie nic się nie odkręciło a cieknie pomiędzy chłodniczką oleju a obudową wkładu (nie przy bloku silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio to przerabiałem wymieniłem uszczelkę między blokiem a podstawą filtra i oring pod chłodnicą oleju i teraz sucho. Z tym że ja mam AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...