Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gasną wszystkie kontrolki


M.Audi

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moj kolega posiada a4 z 98r silnik 1.9 TDI po przekreceniu kluczyka w stacyjce zapalaja sie wszystkie kontrolki i pozniej gasna pokolei poduszka itd. i gdy gasnie immobilaizer gasnie tez szesc kontrolek ktore sa pomiedzy licznikami czyli cisnienie oleju, rezerawa, aku itd. i czy to jest normalne ze gasna przed zapaleniem samochodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie może to być wina kostki stacyjki. Jest trochę zabawy z wymianą (jest to opisane nawet w dziale "zrób to sam"). Pocieszające jest to, że taka kostka to wydatek około 20-30 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie jest to normalne trzebaby wyjac zegary i sie przyjrzec co tam jest porobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie może to być wina kostki stacyjki. Jest trochę zabawy z wymianą (jest to opisane nawet w dziale "zrób to sam"). Pocieszające jest to, że taka kostka to wydatek około 20-30 zł :)

Jesli to kostka, to nie kupuj takiej za 20-30 zl. Kup Wahlera za 60-70. Nie wysypie sie tak szybko.. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za głupoty opowiadacie jeździcie tymi samochodami a nie wiecie co macie przed oczami, przeciez to normalne ze te kontrolki gasną po chwili przed oppaleniem a są to temperatura i poziom płynu chłodzącego, ciśnienie oleju, układ hamulcowy, rezerwa, zużycie okładzin hamulcowych i otwarcie tylnej klapy. Jedyna kontrolka jaka gaśnie po odpaleniu silnika to akumulator ewentualnie jeżeli jest CHECK ENGINE lub EPC.

Napisz jeszcze dokładnie co i jak z kontrolka akumulatora bo podałeś że ona też gaśnie przed odpaleniem a nie powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat założył kolega na moją prośbę faktycznie gaśnie wszystko oprócz akumulatora , który gaśnie dopiero po odpaleniu . Takie same objawy mam w drugim audi a 3 też z silnikiem disla . Moje pytanie nawiązało się dlatego że nie mam pojęcia jak to działa skoro nie ma ciśnienia a kontrolka oleju gaśnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka oleju ma gasnąć własnie jest to zrobione inaczej niż standardowo a działa na takiej zasadzie że zapali się ona dopiero przy pracującym silniku i powyżej 1500 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...