Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy mogę tak podpiąć wzmacniacz?


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dwa wyjścia, albo dłubać w zółtej kostce i jakoś podłączyć aktywny tył + wyjście na wzmacniacz, co wiąże się z rozbiórką i przeróbka kostki (dużo roboty bez dobrych narzędzi, profi lutownica, piny itp)

Ale we wzmacniaczu hertz ep2 jest wejście z głośników :cool1: czy mogę sobie dopiąć do kostki iso która idzie do przednich głośników w radia po prostu kable dodatkowe i pociągnąć je do wzmacniacza zamiast chinch?

Podobno to wejście "po wysokiej" i zastępuje wejście chinch "po niskiej"

Zawsze wzmacniacze miałem na chinch dlatego się zastanawiam

:mysli:

schowek01q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy rozumiem co masz na myśli.. :mysli: które głośniki chcesz podłączyć pod tego Hertz'a? Jakie masz radyjko? Nie masz na nim wyjścia chinch przedwzmacniacza? Chcesz pociągnąć przewody z kostki (wtyki od przednich głośników) i podłączyć pod wysokonapięciowe gniazdo na wzmacniaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam navigation plus. Wyjście na wzmacniacz ma ona w "żółtej kostce" niestety ona jest zajęta bo mam aktywny tył że wzmacniaczem seryjnym i nie chce mi się tego rozbierać.

Z radia wychodzą 2kanały na przod. Prawy i lewy. I przy radiu przy tym wyjściu chce podłączyć prócz przednich głośników kabel i go do wzmaka. Może tak być?

Chce połączyć dodatkowy 1głośnik w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej faktycznie byłoby podłączyć sie pod tą żółtą kostkę.. Takie kombinowane równoległe połączenie to chyba nie najlepszy pomysł.. Wzmacniacz w radiu przystosowany jest pod 4 ohm. Ciekawe jak się zmieni impedancja widziana przez niego po podłączeniu Hertz'a :chytry: Poza tym podłączasz się pod przewód, z którego już korzysta głośnik, czyli już masz pewne spadki napięć (minimalne co prawda, ale zawsze..) Napewno będzie to też dodatkowa strata jakości - w końcu to drugi wzmacniacz na tym samym sygnale. Jeśli miałbym korzystać z wyjścia wysokonapięciowego to podłączyłbym je pod 4- kanałowy wzmacniacz (przód i tył oddzielnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest co mówisz dlatego pytam :cool1:

zastanawia mnie tylko jak by to zrobić z tą żółtą kostką :confused4: tam już jest wszytko wpięte do tego aktywnego tylu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś z przewodu chinch z jestej strony obciąć końcówki i jakoś solidnie się tam wcisnąć (najlepiej wlutować :P ) ja mam u siebie radyjko z wyjściami chinch wiec nie wiem jak to tam wyglada w Navi Plus i na ile to zniechęca do działań :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tyle że zastanawiam się czy nie prościej będzie wypieprzyć ten aktywny tył i zrobić cąły tyl na nowo zasilany z nowego nieseryjnego wzmacniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na elektrodzie.pl pomogli mi rozwiązać problem jak wyprowadzić chinch z aktywnego tylu :cool1: jak zrobię to pokażę

może kiedyś się komuś przyda

jeśli kwestia finansowa nie jest problemem to ja pewnie bym tak zrobił

no właśnie chiałem uniknąć dodatkowych kosztów bo nie jestem jakimś fanem car audio... przeszło mi po poprzednim aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm przyszło mi do głowy jeszcze, że można się podpiąć pod przewody dochodzące do wzmacniacza ori :chytry: to jest rozwiazaniem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie kazali mi ciąć i rzezać kable przy radiu :confused4:

, że można się podpiąć pod przewody dochodzące do wzmacniacza ori to jest rozwiazaniem?

wiesz dokładnie pod jakie i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz siąć kable (ale chyba lepiej przy ori wzmaku -bo bliżej ) albo rozebrać wzmacniacz i podpiąć się tam pod pońcówki tych przewodów sygnałowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogę je obciąć nie robi to problemu ale nie wiem z których przewodów z tej kostki wyprowadzić chinch i sterowanie (+12v)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz ori jest z tyłu prawda? to ile tych przewodów dochodzi z radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to chyba jest 10pinów w wzmacniaczu, muszę to jutro rozkręcić i zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz prawdopodobnie napędza subwoofer i głosniki w tylnych drzwiach.

powinienes miec nastepujące kable:

zasilanie (+)

masa (-)

remote (odpalnie wzmacniacza po przekreceniu radia)

dwa przewody sygnałowe

dwa przewody do subwoofera

4 przewody do dwoch głośników tylnych

czyli łącznie 9 przewodów (ale moze byc ich wiecej :P)

Zasilanie i masa są zazwyczaj grubszymi kablami.

Pokaz zdjęcie kostki moze coś wymysle ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdę chwilę na dobranie się do tego i będziemy walczyć :decayed:[br]Dopisany: 05 Luty 2010, 15:56_________________________________________________kupiłem sobie lutownicę taką w miarę :gwizdanie: i wlutowałem chinch + sterowanie w żółtą kostkę :naughty: teraz jak "biały człowiek" mam wzmacniacz na chinch :decayed:

wbrew pozorom to bardzo łatwe :kox: teraz już moje R1 w bagażniku dzielnie pompuje basik :decayed:

miniis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...