Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Szum przy zmianie biegów


drosdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie zapytanie, może jestem przewrażliwiony, ale od razu informuję, że jestem od niedawna posiadaczem diesla...

Otóż ostatnio zauważyłem, że przy zmianie biegów (jak wciskam sprzęgło i puszczam gaz - rzecz jasna :) ) słyszę szum, który jest podobny do tarca (jakby tarcie hamulców).

Nie są to na pewno hamulce... Wyraźnie to słyszę przy wrzucaniu z 1 na 2 i jak samochód schodzi z 1800 obr.

Czy to jest normalne, czy może jakiś niepokojący objaw?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm....czyżby coś z sprzęgłem... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie grzechotka z awx/avf... poszukaj tematu z tym zwiazanego... było z 20 stron[br]Dopisany: 02 Luty 2010, 23:53_________________________________________________... już 33 strony... http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_niepokojacy_dzwiek-t17053.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolego sprawdź czy na biegu jałowym też ten szum słychać gdy wciskasz sprzęgło, mój ojciec ma właśnie takie objawy i u niego jest zepsute łożysko od sprzęgła niestety nie pamiętam jak ono sie nazywa. Znajomy mechanik powiedział mu że jak chce wydać trochę kasy to niech to robi ale nie powinno to w niczym przeszkadzać i póki co jeździ już z tym kilka dobrych lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolego sprawdź czy na biegu jałowym też ten szum słychać gdy wciskasz sprzęgło, mój ojciec ma właśnie takie objawy i u niego jest zepsute łożysko od sprzęgła niestety nie pamiętam jak ono sie nazywa. Znajomy mechanik powiedział mu że jak chce wydać trochę kasy to niech to robi ale nie powinno to w niczym przeszkadzać i póki co jeździ już z tym kilka dobrych lat :)

na jałówce jest cisza... tylko przy schodzeniu z obrotów i ciszej przy wchodzeniu na obroty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...