Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odklejenie klosza lampy przedniej


omario

Rekomendowane odpowiedzi

szukalem chyba wszedzie i nic

czy ktos rozbieral kiedys przednia lampe??

chodzi mi o odklejenie klosza

lampa po lifcie .....

wie ktos jak to zrobic i nie zniszczyc calej lampy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do: Nosba, moskala albo seba1-2 :good: na forum w sumie nie ma opisanej operacji w przejzysty sposób :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dobrze podgrzać,zeby klej zrobił sie miękki i odchodzi :wink4: można uzywać opalarki do tego celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie probowalem opalarka i nic klej nie puszczal a obudowa jaz zaczela sie odksztalcac :kwasny::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze moznaby do mikrofalówki włożyć...kiedyś na Audizine widziałem ,jak gościu opalarką to robił-jak znajde linka to wkleje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie probowalem opalarka i nic klej nie puszczal a obudowa jaz zaczela sie odksztalcac :kwasny::wallbash:

o jakie lampy ci chodzi ??? przedliftowe szklane , cz polift plastik ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polift plastik :disgust:

1. rozklejanie w piekarniku - jesli masz stare ( tzn ori które wyszły z samochodem ) lampy Valeo lub Depo to rozkleisz je bez problemu , temperatura 90 st z termoobiegiem , obserwujesz lampe w piekarniku bo od rozklejenia do roztopienia jest bardzo cienka linia :gwizdanie: , jesli masz świeze lampy Depo to rozklejenie ich w piekarniku graniczy z cudem , mi sie udało ale kosztowało mnie to poparzenie palców , stopiły sie dwa uchwyty :gwizdanie:

2. rozklejenie opalarką tak samo z tym ze na bank nie stopisz lampy bo masz cały czas pod kontrolą , poprostu stare lampy miały inny klej , rozklejał sie z łatwością , w nowych jest straszna chójnia :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na stanie opalare wiec nia jeszcze powalcze

a lampy sa valeo chyba ori...

powiem tak zaczalem ja podgrzewac no i kawalek szlo ale przy tym ten rant w ktorym jest umieszczony klej tez zaczal sie marszczyc wiec zaprzestalem :kwasny:

nie chcialem by sie caly spieprzyl .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rant w ktorym jest umieszczony klej tez zaczal sie marszczyc wiec zaprzestalem :kwasny:

nie chcialem by sie caly spieprzyl .....

tego nie unikniesz :wink4: , po zamontowaniu lamp i tak tego nie widać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale wiesz ......

nie chce zeby to wygladalo jakby to pies wy... :shocked:

dlatego tez napisalem ten watek ...

bo byc moze jakis McGajwer :przebiegly: zna jakis patent na to heh

ale skoro sytuacja tak sie przedstawia no to bede walczyl dalej...

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim celu chcesz rozkleić lampe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he ..

chce przerobic swiatla postojowe....

no i w tym celu musze wyjac soczewke no i caly odblask.....

jak rozkleje te lampy to zrobie foto story z tej operacji wiec jezeli komus to w gusto trafi to bedzie mial juz baze do wgladu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce przerobic swiatla postojowe....

opisz co chcesz zrobić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec wkolo soczewki jest ring na ktorym sa napunktowane dziurki a dokladnie jest ich 12

nabylem droga kupna :gwizdanie: biale ledy o srednicy 3 mm no i planuje powiercic te dziurki i wstawic tam diody jako postoj

widzialem taki patent w range roverach no i ladnie to wygladalo wiec pomyslalem ze mozna by pomyslec o takim czymas w OOOO

mysle ze ladnie bedzie to wygladac w polaczeniu z xenonem gdyz teraz nie bardzo mi sie to widzi :kwasny:

[br]Dopisany: 04 Luty 2010, 22:58_________________________________________________

zazwyczaj po rozklejeniu lampa pózniej paruja dlatego proponuje się przyłożyć do złożenia :cool1:

hmmmm najpierw to musze przylozyc sie do rozlozenia ...zeby bylo co skladac heheheh

ale mam dobry klej wiec powinno byc spoko :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec wkolo soczewki jest ring na ktorym sa napunktowane dziurki a dokladnie jest ich 12

nabylem droga kupna :gwizdanie: biale ledy o srednicy 3 mm no i planuje powiercic te dziurki i wstawic tam diody jako postoj

widzialem taki patent w range roverach no i ladnie to wygladalo wiec pomyslalem ze mozna by pomyslec o takim czymas w OOOO

mysle ze ladnie bedzie to wygladac w polaczeniu z xenonem gdyz teraz nie bardzo mi sie to widzi

pomysł spoko ale....

1. diody sie przpalają , za chwile jedna nie bedzie sie palić i znowu rozkleisz ????

2. xenon musiałby miec taka sama barwe co diody inaczej kupa.

mi sie ori postojówka równiez nie podoba w naszych lampach dlatego ją wyrzuciłem i nie mam wcale , świeci sie sama soczewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ją wyrzuciłem i nie mam wcale , świeci sie sama soczewka.

ewentualnie dokupić ledowe postojówki-swieca tak samo(kolor) jak ksenon,ja mam SMD i efekt jest :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...