Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Temperatura silnika spada przy zjeździe w dół


emil82

Rekomendowane odpowiedzi

witam! u mnie w B7 2.0 tdi zauważyłem taki przypadek, że podczas zjazdu z góry na dół (ok 6km) i hamując silnikiem, temp spada. Miałem coś takiego w moim drugim aucie ( ale tam był termostat na bank do wymiany bo nie mogłem utrzymać temp nawet na prostej drodze i po wymianie termostatu wszystko się zmieniło, ale przy -18st, też na tym mega długim zjeździe w dół temp spadła, ale nie do zera, ale to jest oczywiście extremalny przypadek ).

Aha na prostej drodze autko utrzymuje temp stałą, tylko na tym zjeździe ją wytraca. Czy to jest normalne??, bo w drugim aucie już takiej tendencji po wymianie termostatu nie zauważyłem.Dodam jeszcze że ogrzewanie cały czas na Auto jest ustawione.

dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz z tej górki hamując silnikiem , komputer sterujący pracą silnka ustawia dawki wtryskiwanego paliwa do cylindrów na zero :) a samo sprężanie czystego powietrza i tarcie wewnątrz silnika raczej nie wystarczy do utrzymania jego teperatury :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ten problem występuje tylko przy niższych temperaturach, co jest normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz z tej górki hamując silnikiem , komputer sterujący pracą silnka ustawia dawki wtryskiwanego paliwa do cylindrów na zero smiley a samo sprężanie czystego powietrza i tarcie wewnątrz silnika raczej nie wystarczy do utrzymania jego teperatury cheesy
Podejrzewam, że ten problem występuje tylko przy niższych temperaturach, co jest normalne wink

Dzięki wielkie za info, dziś sprawdziłem ten odcinek trasy jadąc tylko na normalnym nadmuchu kabiny, bez trybu "auto" i temperatura non stop na 90st :>

Wydaję mi się że jednak wcześniej za bardzo grzałem w kabinie :embarrassed: (20st, 21st) i przy niskiej temp. powietrza na zew. i dodatkowo jadąc z górki silniczek nie miał się czym nagrzać :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...