Jump to content
IGNORED

Przekręcona śruba wahaczy, co teraz?

reco
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z wymianą wahaczy górnych. Moczyłem tą długą śrubę ze dwa dni, ale przy próbi jej wykręcenia zerwałem głubkę. Nakrętkę wykręciłem ale tej 10 cm śruby nie dało ruszyć. Waliłem w nią młotkiem i nic. 16 klucz już się przekręca, nie wiem co robić. Czy ktoś miał taki problem? czy ucięcie jej fleksem cos da? może ktoś próbował ją podgrzewac palnikiem?

Guest spedyt

Śruba jest zapieczona i ucięcie jej może nie pomóc, ktoś już chyba pisał że grzał palnikiem.

Bierzesz kątówke i tniesz ja w dwóch miejscach jak przechodzi

popukaj młotkiem jak nie idzie to tylko palnik ale osłoń mijsca narazone na spalenie mokra szmatą :embarrassed:

bierz kontowke i tnij to jedyny sposob nie muszisz sie martwic ze uszkodzisz element bo i tak go wymieniasz.

A w których miejscach najlepiej ją uciąć? Myślałem, żeby sprubować w tych dwóch po środku, gdzie są sworznie. Ewentualnie łeb śruby, tak żeby nie uszkodzić "tego" w co jest włożona.

nic nietnij tylko bierz palnik i grzej jak wymieniasz te górne wahacze to i tak niemusisz się nimi martwić. Jak dobrze podgrzejesz to wyjdzie

tnij i jeszcze raz tnij pewnie i tak palnika nie masz w domu.... :wink:

A Coca cola nie podziałała ? Jak nie sprawdzałeś działania coli to sprawdź !

grzac?- fajnie ale zjakiego stopu jest to zrobione bo jesli to jest oblew z żeliwa to grubo bym sie zastanowił bo z tego co wiem zeliwa sie niegzeje bo moze pęknac. przynajmniej jest tak w maszynach bud. bo z nimi robie a nawet znam przypadek ze odpadło ramie koparki bo kolesie nie umieli wybic sworznia i tak se grzali az nagrzali. :)