Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zachodniopomorskie pogaduchy


spiidy

Rekomendowane odpowiedzi

ja powinienem byc 8go wiec 9tego moglbymcos zadzialac, potem w poniedzialek mam 2 dni szkolenia :/ ale potem znowu 2,5 tygodnia wolnego ale Ciebie juz nie bedzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie chyba kupie sobie, bo muszę uszczelkę pod pokrywa wymienić, napinacz Klimy i nie długo świece a nie chce niczego ma oko przykrecac , firma jonnesway ma taki klucz 1/4 6-30 Nm na aledrogo słyszeliście coś o tej firmie?

Ja z takimi pierdołami do car serwisu jeździłem, za wymianę świec skasowali mi 30zł :) ciężko coś od kogoś pożyczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wiesz w sumie mógłbym to komuś dać do zrobienia ale sam chce zrzucić ta pokrywę np i wiedzieć na czym stoję z syfem w silniku a klucz na przyszłość się przyda , a car service to mówisz o tym od audi ja Dąbrowskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w castoramie widziałem klucz dynamometryczny za 99zł.. tez się czaje na niego tylko sie nie mogę zebrac zeby go zakupić :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki 1/4 3/8 1/2 czy 3/4?

---------- Post dopisany 27-08-2012 at 10:18 ---------- Poprzedni post napisany 26-08-2012 at 20:54 ----------

Byłem dzisiaj w kastoramie - 99 zł 3/8 13-108 Nm taki jak tu:

KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 3/8" 57300 VOREL (2554958924) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tyle ze na alledrogo tańszy, kusi mnie on w sumie ale czy jak dokrece pokrywę z sila 14 Nm a nie 10 jak się zaleca to czy nie upierdole śrub?

---------- Post dopisany at 10:18 ---------- Poprzedni post napisany at 10:18 ----------

Byłem dzisiaj w kastoramie - 99 zł 3/8 13-108 Nm taki jak tu:

KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 3/8" 57300 VOREL (2554958924) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tyle ze na alledrogo tańszy, kusi mnie on w sumie ale czy jak dokrece pokrywę z sila 14 Nm a nie 10 jak się zaleca to czy nie upierdole śrub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wiesz w sumie mógłbym to komuś dać do zrobienia ale sam chce zrzucić ta pokrywę np i wiedzieć na czym stoję z syfem w silniku a klucz na przyszłość się przyda , a car service to mówisz o tym od audi ja Dąbrowskiego ?

Dokładnie o tym, ale oni mają zawsze tłok... to jedyna ich wada :) Zresztą ja wymieniałem uszczelnienie wtrysku w swoim to też sobie oglądałem co mam pod machą :) nikt mnie nie wyganiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mieszkam w Choszcznie i mi się nie opłaca tu auta przyprowadzać. Kupie chyba jonneswaya 1/4 6-30 Nm , większy mi nie potrzebny bo i tak głowicy raczej nigdy sam ściągać nie będę. I o jak nie widzieliście :

http://a4-klub.pl/dzial-czesci-123/nowa-etka-online-polsku-243988/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi sie kojarzy to śruba i tak przechodzi przez metalowa tulejkę wiec dokręcasz śrubę do momentu aż poczujesz opór. delikatnie dociągasz (z 35stp) i starczy... w narożniki piasty wałka rozrzadu daj kapki silikonu... (oryginalnie tak tez silniki są składane) zaczynasz przykręcanie pokrywy od środkowych śrub na krzyż i nie dokręcasz odrazu każdej do osiaganego momentu tylko stopniowo aby uszczelka sie dobrze ułożyła/rozeszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz żeby nawet kluczem dynamo nie ciągnąć tylko do oporu plus 35 stopni? No właśnie cieknie mi teraz z okolic śrub to i rak miałem dać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie prócz uszczelki to na tych tulejkach sa tez takie okragłe uszczeleczki tylko one sa chyba niedostepne tylko w koplecie ze srubami i tulejkami...

olej to takie dziadostwo ze bedzie ciekło ci z przodu na piascie a bedzie sie przemieszał po długosci rozwiewając go po srubach i efekt jest ze niby spod srub leci... zmien najpierw uszczelke i zrób jak wyzej napisałem jesli nie masz tego klucza... jesli bedzie ciekło rzeczywiscie spod srub to dokupisz zestaw i jeszcze raz zrobisz naprawe. juz uszczelki nie bedzie trzeba zmieniac jedynie wyczyscic te narozniki aby ponownie dac kapki silikonu. w intercarsie kup sobie dirko... nie jest tani ale dobry sam osobiscie go stosowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no klucz kupie bo sie przyda i zobaczę w etce numery tych śrub i zobaczę w aso ile komplet. Ale faktycznie najbardziej spocone jest z przodu przy kole rorzadu :decayed: tam chyba najbardziej cieknie. Ogolnie kluczem 10 Nm wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz do chłopaków na witkiewicza do Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann takie sruby z zamiennika mozna dostac komplet z uszczelka pokrywy...

dokładnie na 10Nm ma byc przykrecona czylu tak jak co mówiłem dokrecasz i musi byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanka mam takie dwa.. czy ktoś ma ściągacze do sprężyn amorków i drugie czy może ktoś chce się zemną pobawić w przełożenie przednich amorków i tylnych sprężyn?? najlepiej ktoś z doświadczeniem :banan::banan:

już nie aktualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos na sprzedaz niepotrzbne zalegajace w garazu 2 zimówki 195/65/15, przyjade zabiore z checia , szczecin stargard okolice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...