Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klima słabo działa


iza123

Rekomendowane odpowiedzi

Za 180 u mnie zrobia pelna diagnoze klimy: szczelnosc, odkazanie i cos tam jeszcze no i oczywiscie napelnienie.

Sluchaj jakim czynnikiem napelnili Ci klime, 134 R czy jakos tak :?:

Jakiego oleju uzyli :?:

Znajac zycie to nawet nie wiesz. :lol:

Jeśli jesteś zorientowany, to napisz jaki jest najlepszy czynnik, olej i ile powinno być czynnika w układzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zorientowany, to napisz jaki jest najlepszy czynnik, olej i ile powinno być czynnika w układzie

piurko2, z tego co wiem to wlasnie napelnia sie czynnikiem 134 R czy jakos tak, ale reki nie dam sobie uciac. :mrgreen:

Co do oleju to powinien spelniac wymagania danej sprezarki, gdzies mialem zapisane ale nie moge znalesc. Kurde jak cos bede wiedzial to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma problem z klimatyzacją...np.słabo chłodzi...dobiłeś czynnika...nic nie pomogło.. :confused4: niech pisze do mnie miałem taki temat i poradziłem sobie. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey :th:

to jakaś tajemnica? :mysli:

czy możesz wyjawić w ogólniku problem i jak sobie poradziłeś :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zorientowany, to napisz jaki jest najlepszy czynnik, olej i ile powinno być czynnika w układzie

piurko2, z tego co wiem to wlasnie napelnia sie czynnikiem 134 R czy jakos tak, ale reki nie dam sobie uciac. :mrgreen:

Co do oleju to powinien spelniac wymagania danej sprezarki, gdzies mialem zapisane ale nie moge znalesc. Kurde jak cos bede wiedzial to dam znac.

Typ oleju nie jest zalezny od rodzaju sprezarki. Na poczatku lat 90 wszedl nowy czynnik chlodniczy R134A, i do niego dodawany jest olej estrowy. Predzej byl R12 szkodliwy dla atmosfery. Jezeli ktos ma takie autko, a jest ich jeszcze troche to jest zamiennik tego czynnika na mniej szkodliwy o nazwie MP39. Ktos kto zajmuje sie naprawa AC wie jaki olej dodac i nie ma tu o czym gadac.

Wracajac do tematu to przyczyn slabego chlodzenia moze byc kilka:

-mało czynnika w układzie lub za duzo (malo prawdopodobne ale zdarzaly sie takie przypadki u nas na serwisie)

-brudny skraplacz

-zapchany osuszacz

-zawór rozprężny(mozna go wyczyscic oczywiscie po spompowaniu czynnika)

-sprezarka (moze nie dawac juz wystarczajacego cisnienia)

Serwis zajmujacy sie naprawa powinien sprawdzic te rzeczy jezeli temp na wylocie z kratek jest wyzsza niz 10 stopni.

dzieki za porady , zła już jestem na ten mój samochód bo cały czas muszę coś kupować , jak nie wahacz, to jakiś zaworek, to przepływomierz, pojezdzi sie troche olej filtry, to znowu manzeta, to łącznik , to teraz klima , mój portfelik zaczyna powoli nie wyrabiać :smile:

Ja tez ostatnio mam spore wydatki zwiazane z autem. Ale cos kosztem czegos. Wybierz zakład polecany przez inne osoby z dobra opinia w miescie. Zapewne w twoim miescie nie bedzie wiecej jak 5 takich warsztatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...