Jump to content
IGNORED

Instalacja Car Audio, Zabudowa bagażnika a4 b5 sedan

Bartass_1
 Share

Recommended Posts

Kolega Krycha pochwalił się wiec nie bede gorszy, lecz nie ma takiego efektu jak w Jego avanciku.. Wrzuce kilka rozwiązań, które być może komuś pomogą w budawaniu swojego audio..Skrzynia powstała z mdf'u o grubości 30mm do niej dobudowałem "skrzyneczki" pod wymiar wzmacniaczy, Całość maskuje front również wykonany z tego samego materiału lecz o grubości 6mm, obiłem to alcantara w dwóch kolor, zeby nie wygladało to monotonnie.. (na zdjęciu widać delikatną "szparke" między frontem a podłogą- nie zdązyłem przykrecić zawiasów.. ale sie poprawie ;)

Troszke fotek z drutowania audika :)

acb0b247ce601747.jpg

b42e4803b18491d0.jpg

ff62b87ed802a8c6.jpg

fd64ad3a338fb531.jpg

4 godziny przed wyjazdem na eliminacje.. Automuzyka Malta 2007 :P

375a1ecd6e782f34.jpg

Pierwsza zabudowa.. Przewidywała troszke inny piec pod przedni zestaw.. (brax x 1000)

4fd373e40edaa44e.jpg

...i subwoofer 12"

db560aee03e0b5d4.jpg

Jak to w życiu bywa, koncepcja szybko uległa zmianie i zamiast 2-kanałowego pieca wjechał na jego miejsce brax x2400, co wiązało się z rezaniem i wygospodarowaniem dodatkowych 10cm.. Wszedł w pionie na "styk" ;) a było gorąco.. heh a propos gorąca- musze zalozyc dodatkowe chlodzenie dla tego potworka, bardzo sie grzeje i potrafi się wyłączyć.. Pracuje w mostku i na kanał oddaje skromne.. 400w rms przy 4 ohm'ach ... Co do suba , również zmieniła się koncepcja- na miejsce 30cm rockforda, zawitał 23cm scan speak, co wiązało się ze zrobieniem pierścienia pod niego..

d73d802b3fb5fa83.jpg

kilka fotek z malty..

2b23b95088f72ccb.jpg

91080651b3b3f67b.jpg

A tu ostatni nudny weekend .. Powstał system 3 way z dość nietypowym średniakiem i wstęgą ;P

2bd1c7c0681a9cfa.jpg

Mam nadzieje, że sie podoba, opinie mile widziane ;)

Znając zycie to jeszcze się coś pozmienia, choć jak narazie jest całkiem miło.. została kwestia wygrzania wstęg - narazie "klepią" po uszach no i oczywiscie strojonko.. w chwili obecnej brzdęka to na podziale , który przewiduje producent, no prawie... ;)

Dzięki..

Woofer Scan Speak Revelator 18w4531G00

Średniak Tec Ls Neo 29 ( poprawiony Scan Speak d2904/60000 )

Wstęga Tec Planari SURFACE TW

oto cały mój zestaw przedni praktycznie wszystko na SCAN SPEAKu [br]Dopisany: 29 Czerwiec 2007, 19:36 _________________________________________________I znów będzie rezanie - kolejny plan już jest gotowy, zostały do obmyślenia szczegóły.. Heheh to bedzie 3 wersja tego auta - ostatnia... :) Szczegóły pewnie się pojawią w tym topicu jako, że zmianie ulegnie... aa nie będe zapeszał :) zobaczycie sami

Chyba znam ta czerwona A4 z Malty :> . Gratuluje wyniku !!!! :thumbup: Komoponenty naprawde z wysokiej polki sa szanse ze wykrzesasz z tego dobre brzmienie.Mozesz napisac kto Ci ocenial instalacje i dzwiek ?

hehe, straciłem przez głupote 20 pkt za dzwięk i troszke poszło za instacje ( tak to jest jak sie konczy o 4 rano i wyjazd o 5 na zawody.. jak wiadomo z punktacji przegralem o 1miejsce jednym punktem ;( Auto bedzie na nowo strojone ( nie wiem czy ze wstęgą czy bez niej ) narazie negocjuje ..

Co do sędziów to instalacje oceniał mi Paweł Wałecki i Darek Siwicki ( za duperele dostalem po punktach, np. czystosc w komorze silinka itd.)

Dźwięk - Robert Szymczak ;)

Kurcze bylem w legnicy w niedziele ;/ szkoda ,ze nie zagladalem na forum (brak czasu- mam przed sobą operacje i musze, trzymać firme w ryzach, ojciec mianował mnie takim pół prezesem :P ) hehe w Legnicy niestety nie startowałem, dlatego , ze tak jak szybko powstał system 3 way- tak szybko padła koncepcja- czekam na "prezenty" od świętego zza wielkiej wody znów zmiany :D tak to juz ze mna jest.. a mówią , ze kobieta zmienna jest .. hehe

Z jednej strony dobrze ze szukasz jeszcze lepszego brzmienia ale z drugiej do finalu MP w Bydgoszczy nie pozostalo juz zbyt wiele czasu a czeka Cie jeszcze strojenie tego wszystkiego.

Czemu zrezygnowales z 3-way ?

Napisze krótko, wstęga miał poprawić szczegóły, po zmianie ukierunkowania tweetera (tec'a neo29 ) ->ukierunkowałem je potocznie mówiąc"w pysk" zrobiły na mnie miłe wrażenie. Góra zyskała na przestrzeni, detalach i zmieniło sie znacznie jej dotychczasowe brzmienie, Rezygnuje więc ze wstęgi, ale chce spróbować swoich sił z innym tweeterem - troszke z innej półki :hi: do tego będzie zmiana jednostki ;) prezentacja już niebawem. Co do tweetera mam 2 opcje, jedna to rodzimy scan speak , druga natomiast produkt audiotec'a - hehe tej na B , ujeła mnie lekkość brzmienia poprostu sam miód, nie moge teraz tego opisać..

bardzo fajnie zrobione zobacz umnie jak jest http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,7251.0.html i pewnie kupe kilo to wszystko wazy no nie ??? ja mam tak drzwi wygluszone ze mi sie przod kiepsko zamyka :-) ale za to jak czysto gra wrzuce pozniej wiecej fotek robionych w dzień

Było dużo razy na forum wystarczy poszukać. Odkręć pokrywę od komputera i tamtędy widać dziurę przez która puszczasz kabel.

No bardzo dobra robota widze naprawde :) Sam planuje moztaz konkretnego audio w swojej przyszlem a4 b5 pod katem zawodow, ale mam to troche innaczej zaplanowane :rolleyes: Robiles moze pomiary ile wysiagasz dB na tym systemie i takiej zabudowie bagaznika???