Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Problem z długością akumulatora


anioll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem akumulator Centra Futura CA770 który według producenta pasuje do mojego auta. Zresztą tak samo jak akumulator Boscha S5 (0 092 S50 080). Oba są podobnych parametrów i tych samych wymiarów:

Centra

Pojemność: 77 Ah

Prąd rozruchu: 760 A

Wymiary: 278 mm (długość), 175 mm (szerokość), 190 mm (wysokość)

Bosch

Pojemność: 77 Ah

Prąd rozruchu: 780 A

Wymiary: 278 mm (długość), 175 mm (szerokość), 190 mm (wysokość)

Problem polega na tym że wcześniej miałem akumulator firmy Arktic 80Ah 640A który był trochę dłuższy. Po zamontowaniu nowego aku okazało się ze nie ma go jak dobrze przymocować ponieważ jest za krótki!!!

Czy ktoś może wie co zrobić w tej sytuacji? a może są jakieś adaptery pozwalające dobrze przymocować aku? ktoś się spotkał z tym problemem?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz twarza do auta to z lewej strony akumulatora powinienes miec taka blaszke ktora sie przykreca w celu zablokowania akumulatora. Jesli ja masz no to nie widze problemu :mysli: wsadzasz miedzy blaszke a akumulator kawalek jakiejs listweki i blaszka dociska listewke blokujac rowniez akumulator przed przemieszczaniem sie :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie zrobiłem. Wsadziłem kilka deseczek pomiędzy ale nie wydaje mi się żeby to było dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Chyba powinno byc jakieś rozwiązanie tego problemu skoro oferują mniejsze (wymiarami) akumulatory a mówią że będą pasowac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju wszystko jest mozliwe :decayed: ."Adapterow" nie ma. Jak deseczki nie dadza rady na dluzsza mete to dorezaj sobie jakas dluzsza blaszke i juz albo wez kawalek rurki, wywierc dziure na srubke od tej blaszki, zamontuj i tez trzyma :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...