Jump to content
IGNORED

Czy ktoś wie co wzmocniono w silniku 1,8 T w porównaniu do 1,8 bez turbo ?

MarEsp
 Share

Recommended Posts

Może ktoś powie czy silniki benzynowe 1,8Turbo przy średniej i normalnej eksploatacji są mniej długowieczne niż 1,8 bez turbo, czy tak samo lub bardziej długowieczne ?

Podejrzewam, że 1,8T są z lepszych materiałów wykonane bo nie sądzę że do 1,8 dodano tylko turbo i po 1 cewce na cylinder a reszta bez zmian ?

Czy ktoś wie co wzmocniono w silniku 1,8 T w porównaniu do 1,8 bez turbo ?

nie wiem dokładnie ale napewno jest coś wzmocnione są wieksze temperatury no i wydajność lepsza ja wiem tylko jak koles zasadził do calibry turbo to po jakimś czasie to śilnik pękł no i miał z tego taki biznes

pozdrawiam :quattro::audi:

uzupełnij profil

Tego jestem pewnien ze, napewno sa wzmocnione tloki i pierscienie to podstawa no reszta napewno.

Tego jestem pewnien ze, napewno sa wzmocnione tloki i pierscienie to podstawa no reszta napewno.

Odświeżam temat bo nie wierzę, aby nikt z forumowiczów nie wiedział czym różni się silnik 1,8T od 1,8 (oprócz dołożenia turbo i 4 cewek i innych świec) czy kupując wał korbowy, tłoki, cylindry, głowicę - do obu silników są te same numeru katalogowe części ? W ogóle nie wzmacniano silnika 1,8T względem 1,8 ?