Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Problem z odpaleniem silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Dzisiaj rano normalnie odpaliłem auto i było wszystko w porządku a po południu po jakiś 5-6godz znowu chciałem odpalić i silnik zapalił ale zaczoł dziwnie chodzić tak jak by chodził na połowie mocy i przy dodaniu gazu nie mogłem przekroczyć 1tyś obrotów po czy silnik zgasł i po kilku próbach zapalał ale odrazu gasł nie mogłem go wcale na obroty wkręcić i całym autem mi szarpało.

Co mogło się się stać? mogła paść któraś cewka tak od niczego? dodam ze rano wcale nie jeżdziłem tylko przestawiałem auto więc silnik pracował może 2-3min ale było wszystko dobrze

Opublikowano

Wygląda jakby coś z prądem, gdzieś wdała się wilgoć i takie są tego objawy- tak myślę, posprawdzaj kable ,świece :kwasny:

Opublikowano

posprawdzaj cewki może któraś padła możliwe że posypał się moduł wzmocnienia zapłonu.Ja u siebie tak miałem wymieniłem moduł i jest ok

Opublikowano
  • Autor

silnik dziwnie pracował jak by chodził tylko na 2-3 cylindrach więc możliwe ze coś z zapłonem,cewka może paść tak nagle?

jest jakaś możliwość sprawdzić czy to moduł? mam vaga jak co

dodam jeszcze ze jak go rano odpalałem to musiałem trochę po manewrować do przodu i do tyłu bo nie mogłem wyjechać z podwórka i może przez to się coś stało

próbowałem go dzisiaj odpalic jeszcze raz ale niby chce załapać a nie może, może coś z pompa paliwa?mam taki przełącznik do odcięcia paliwa i może coś z tym się stało?

Opublikowano

masz vaga a jeszcze nie podlaczyles?? :wallbash::strzal:

Opublikowano
  • Autor

masz vaga a jeszcze nie podlaczyles?? :wallbash::strzal:

Bo nie wiem za bardzo na jakich kanałach zrobić logi!

Obstawiam raczej na 99% moduł bo odkręcałem świece i ja po zalewane!

Opublikowano

najlepiej jak byś od kogoś moduł pożyczył i podłączył do siebie

Opublikowano
  • Autor

najlepiej jak byś od kogoś moduł pożyczył i podłączył do siebie

moduł prawdo podobnie bede miał dzisiaj do sprawdzenia bo znajomy ma tez a4 z takim silnikiem!

a bledy mam taki:

2 Faults Found:

18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low P1602 - 35-10 - - - Intermittent

16505 - Shareware Version. To Decode all DTCs P0121 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

co one oznaczaja?

Opublikowano

16505-P0121 czujnik A pozycja przepustnicy-obwód-problem w działaniu-poza zasięgiemA

810-P1602 napięcie zasilaniasterownika30 za niskie

wydaje mi się że te błędy nie mają nic wspólnego z twoim problemem

Opublikowano
  • Autor

16505-P0121 czujnik A pozycja przepustnicy-obwód-problem w działaniu-poza zasięgiemA

810-P1602 napięcie zasilaniasterownika30 za niskie

wydaje mi się że te błędy nie mają nic wspólnego z twoim problemem

mogą to być przez to ze odpinałem akumulator do naładowania?

Jednak moduł jest sprawny bo sprawdzałem go u znajomego w aucie i normalnie silnik chodził na nim! wiec problem leży u mnie po innej stronie jutro będę sprawdzał cewki bo ma dwie zapasowe!

dzisiaj wykręcałem świece i były lekko zalane

co mogę jeszcze sprawdzić na vagu jak silnik nie odpala?

Opublikowano

z tego co wiem błąd 1810 może wystąpić po odłączeniu akumulatora

posprawdzaj cewki może są walnięte

sprawdź wtryski

Opublikowano
  • Autor

sprawdzaj cewki może są walnięte

sprawdź wtryski

a jak mam sprawdzić wtryski?

Opublikowano

zapni vaga zrób logi

można sprawdzić miernikiemrezystancje tylko trzeba znać wartość

podaj impulsowo napięcie 12v słuchaj czy cykają

Opublikowano
  • Autor

zapni vaga zrób logi

można sprawdzić miernikiemrezystancje tylko trzeba znać wartość

podaj impulsowo napięcie 12v słuchaj czy cykają

przemieniałem cewki bo mam dwie zapasowe i bez zmian dalej nie mogę odpalić niby załapuje ale nie odpala

w takim razie zostały mi wtryski do sprawdzenia!

a na jakim kanale mam zrobić logi do tych wtrysków?

nie rozumiem o co chodzi z tym napięciem 12v? czyli mam odpiąć wtyczkę od wtrysków i podłączyć do nich powiedzmy zasilacz 12v?

Mogły tez świece paść tak nagle?

Opublikowano

tu jest moim zdaniem rozwiązanie problemu

Witam, moja lala znowu zwraca na siebie moją uwagę. wszystko zaczęło się gdy złączka elastyczna w wydechu się urwała i zaczęło się (rozumiem turbo dziura powstaje przyśpieszam a niemoge szarpanie hałas). Wspawałem drugą złączkę i gdy przyśpieszam gwałtownie to szarpie gdy normalnie przyśpieszam zachowuje się tak jak by chciał ale nie może natomiast gdy dodaje gazu bardzo delikatnie (podkreślam bardzo delikatnie) jest spoko. Wczoraj na torze w Lublinie podłączono VAG-a były dwa błędy przepustnicy wykasowano je i na nowo adaptowano przepustnice przez chwile było dobrze jakąś godzinkę było dobrze, wracam do domu to samo się dzieje (podczas przyśpieszania szarpie) więc jadę po drodze do kumpla podłączamy VAG-a zero błędów.

jeżeli ktoś coś podejrzewa pisać będę sprawdzał

problem rozwiązany przyczyną szarpania były świece zapłonowe :yahoo: wymienione zostały na NGK PFR6Q (V?Line 37) i po problemie :dance: a wcześniej sprawdzałem filtr powietrza, filtr paliwa,przepustnicę i cewki zapłonowe

jeżeli komuś kiedyś przydaży się coś podobnego zaczynajcie od świec zapłonowych

Opublikowano
  • Autor

tu jest moim zdaniem rozwiązanie problemu

Witam, moja lala znowu zwraca na siebie moją uwagę. wszystko zaczęło się gdy złączka elastyczna w wydechu się urwała i zaczęło się (rozumiem turbo dziura powstaje przyśpieszam a niemoge szarpanie hałas). Wspawałem drugą złączkę i gdy przyśpieszam gwałtownie to szarpie gdy normalnie przyśpieszam zachowuje się tak jak by chciał ale nie może natomiast gdy dodaje gazu bardzo delikatnie (podkreślam bardzo delikatnie) jest spoko. Wczoraj na torze w Lublinie podłączono VAG-a były dwa błędy przepustnicy wykasowano je i na nowo adaptowano przepustnice przez chwile było dobrze jakąś godzinkę było dobrze, wracam do domu to samo się dzieje (podczas przyśpieszania szarpie) więc jadę po drodze do kumpla podłączamy VAG-a zero błędów.

jeżeli ktoś coś podejrzewa pisać będę sprawdzał

problem rozwiązany przyczyną szarpania były świece zapłonowe :yahoo: wymienione zostały na NGK PFR6Q (V?Line 37) i po problemie :dance: a wcześniej sprawdzałem filtr powietrza, filtr paliwa,przepustnicę i cewki zapłonowe

jeżeli komuś kiedyś przydaży się coś podobnego zaczynajcie od świec zapłonowych

Tylko ze tobie auto chodziła i przerywało a mi nie chce wcale odpalić!

Opublikowano

jak możesz to podmień jeszcze czujnik położenia wału :mysli:

Opublikowano
  • Autor

jak możesz to podmień jeszcze czujnik położenia wału :mysli:

A gdzie się ten czujnik znajduje? Normalnie się go wyciąga?

Opublikowano

tu jest moim zdaniem rozwiązanie problemu

Witam, moja lala znowu zwraca na siebie moją uwagę. wszystko zaczęło się gdy złączka elastyczna w wydechu się urwała i zaczęło się (rozumiem turbo dziura powstaje przyśpieszam a niemoge szarpanie hałas). Wspawałem drugą złączkę i gdy przyśpieszam gwałtownie to szarpie gdy normalnie przyśpieszam zachowuje się tak jak by chciał ale nie może natomiast gdy dodaje gazu bardzo delikatnie (podkreślam bardzo delikatnie) jest spoko. Wczoraj na torze w Lublinie podłączono VAG-a były dwa błędy przepustnicy wykasowano je i na nowo adaptowano przepustnice przez chwile było dobrze jakąś godzinkę było dobrze, wracam do domu to samo się dzieje (podczas przyśpieszania szarpie) więc jadę po drodze do kumpla podłączamy VAG-a zero błędów.

jeżeli ktoś coś podejrzewa pisać będę sprawdzał

problem rozwiązany przyczyną szarpania były świece zapłonowe :yahoo: wymienione zostały na NGK PFR6Q (V?Line 37) i po problemie :dance: a wcześniej sprawdzałem filtr powietrza, filtr paliwa,przepustnicę i cewki zapłonowe

jeżeli komuś kiedyś przydaży się coś podobnego zaczynajcie od świec zapłonowych

Tylko ze tobie auto chodziła i przerywało a mi nie chce wcale odpalić!

Ale kolego początkowe objawy miałeś podobne. a wady tych czujników o których jest mowa u innych kolegów powinien VAG pokazać.

Ja nadal obstawiam świece zapłonowe ale to tylko moje zdanie, powodzenia i szybkiego odnalezienia przyczyny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.