Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaka Przyczyna niesprawnych spryskiwaczy?


pjngwjn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni mam problem z niedziałającymi spryskiwaczami, ale od początku.

Jechałem któregoś razu, psikam psikam i nagle tak jakby się skończył płyn, no to zawinąłem na stację i dolałem bańskę 2litry, aż lekko ponad tą siateczkę jakby, która jest w tym zbiorniczku. Zadowolony przyciągam dźwigienkę do kierownicy z nadzieją, że poleci, ale d*pa - nie leci.

Wcześniej było słychać pracę tego silniczka, czy pompki, nie wiem nie znam się - tak jakby pompowało płyn i spryskiwało szybę, a teraz nawet tego nie słychać - w ogóle nic nie słychać, a szyba brudna pozostała.

Jaka może być przyczyna? pierdoła czy coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź bezpieczniki, ewentualnie jak nie słychać silniczka to albo został uśmiercony, albo coś z manetką się popier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno płynu nie ubywa ... kurde, teraz który to bezpiecznik ...

przyciągam manetkę, i wycieraczki normalnie chodzą, tylko nie podaje płynu ..

ile może kosztować taki silniczek, pompka, jak tam zwał :P

24 - 25a wg opisu

macie jakies zdjęcie rozkładu tych bezpieczników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem, że to nie bezpiecznik, ponieważ ten bezpiecznik odpowiada za spompkę spryskiwaczy i za wycieraczki - wycieraczki działają, po wyjęciu tego bezpiecznika nie działały, także mój strzał to pompka.

można to naprawić samemu czy lepiej do mechanika oddać? jakie koszty takiej pompki? jaka jest procedura wyjęcia zbiorniczka? trzeba go opróżniać?

dzięki za wszystkie informacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słyszysz działania pompki to raczej na bank to jej wina. Nic groźnego a jak sie sam lubisz bawic i troche porozkrecać auto to mozesz to zrobic sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm cięzko powiedzieć może spróbuj używkę dorwać z angola albo rozbitka :) lub jakiś sklep w łodzi gdzie mają częsci do vw audi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 nie trzeba rozkręcać nadkola, pompkę jest widać jak się otworzy maskę ,zamiennik kosztuje 30zł a wymiana jest bardzo prosta bo się ją wyciąga do góry tylko i odpina wtyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...