Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Temperatura pracy silnika


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czemu ale przy dłuższej jeździe wskaźnik temperatury pokazuje mi tylko 70 stopni (jechałem z Krakowa do Gliwic). Co to może być?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe 2 możliwości. Uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej (jeżeli różnica pomiędzy blatem a 49 kanałem klimatronika jest znaczna) lub uszkodzony termostat (jeżeli na kanale 49 jest podobnie jak na blacie). Uszkodzony czujnik pokaże też VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czemu ale przy dłuższej jeździe wskaźnik temperatury pokazuje mi tylko 70 stopni (jechałem z Krakowa do Gliwic). Co to może być?

Pozdro

Ale rozgrzewa ci sie w ogóle do 90 st czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe 2 możliwości. Uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej (jeżeli różnica pomiędzy blatem a 49 kanałem klimatronika jest znaczna) lub uszkodzony termostat (jeżeli na kanale 49 jest podobnie jak na blacie). Uszkodzony czujnik pokaże też VAG.

na 49 kanale masz temp. w skrzyni. temp pracy silnika jest na 51

Witam

Nie wiem czemu ale przy dłuższej jeździe wskaźnik temperatury pokazuje mi tylko 70 stopni (jechałem z Krakowa do Gliwic). Co to może być?

Pozdro

u mnie po wymianie płynu w chłodnicy pokazuje w zakresie do 80 stopni. Na 51 kanale mam 90 stopni i też nie wiem czemu tak się dzieje vag nic nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no temperatura doszła do 70 stopni i koniec jak jechałem wolniej to minimalnie spadła o jedną kreskę a potem znowu doszła do 70 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 49 kanale masz temp. w skrzyni. temp pracy silnika jest na 51

49 kanał=temp skrzyni?? chyba coś ci się pomyliło!!

do autora wątku: znajdź sobie 30sto paro stronnicowy wątek o termostacie i czujniku, a potem przeczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora, a może dla reszty też : Poczytaj TO i wszystko powinno być jasne

...Uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej (jeżeli różnica pomiędzy blatem a 49 kanałem klimatronika jest znaczna)...

To przecież wskazania z tego samego czujnika-G2 :cool1:

na 49 kanale masz temp. w skrzyni. temp pracy silnika jest na 51

W czym ??? :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie dokładnie jest ten czujnik temperatury wody? Bo nie mogę go znaleźć. Przypomnę że ciągle kręci się wentylator zaraz jak odpalę silnik i nie wiem czy tak ma być. Może to coś z przekaźnikiem wentylatora? Jeśli tak to gdzie on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa czujniki jeden 4ro pinowy (górny) skoro odpowiada za blat i kompa, to od czego jest ten dolny dwupinowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten 4-ro pinowy znalazłem tylko że kupiłem nowy czujnik tyle że 2 pinowy i nie wiem co teraz. Czyli z tego wynika że są dwa czujniki. Pierwszy na przewodzie wodnym dochodzącym do głowicy jeśli się nie mylę a DRUGI gdzie jest?? Chyba sprzedawca mnie w ciula zrobił chociaż twierdził że będzie pasować bo w katalogu szukał.[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2010, 22:39_________________________________________________Nie wiem czemu ale mam głupie przeczucie że to termostat walnął tyle że jego wymiana wymusza zlanie płynu chłodzącego. Podpięcie przez złącze diagnostyczne pokaże co może być przyczyną?? Bo tak to chyba będę szukać przyczyny do usranej śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie przez złącze diagnostyczne pokaże co może być przyczyną?? Bo tak to chyba będę szukać przyczyny do usranej śmierci.

Tak. Poczytaj, tam jest opisane jak sprawdzić czujnik G2 i G62

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie mam jak podpiąć się pod vaga więc będę musiał jechać do ASO Audi. Ciekawe ile kosztuje podpięcie się i sprawdzenie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lepiej kup na allegro kabelek, wyjdzie Cię spoooro taniej, a będzie na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kupić kabel to nie problem ale czy sobie poradzę z odczytem błędów. Co do tej temperatury to pokazuje się 90 stopni jeśli trochę pojeżdżę, zgaszę go i odpalę znowu zanim ostygnie silnik i znowu pojeżdżę ale dłużej to wtedy wskoczy wskaźnik na 90 (no prawie czyli jakieś 88 stopni) jak jeżdżę ciągle bez gaszenia i długo to za nic nie wskoczy na 90 tylko trzyma się temperatura pomiędzy 70-75 stopni. Dzisiaj nawet tak miałem. Zrobiłem kilkadziesiąt km temperatura doszła do 70 i trzymała się na tym poziomie. Zgasiłem auto dosłownie na moment potem znowu odpaliłem i pojechałem i po pewnym czasie patrze a tu 90 stopni mi pokazuje. Ja już nie wiem o co chodzi. Widzę że beż VAG-a ani rusz bo źródła problemu chyba nie znajdę na własną rękę.[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2010, 12:24_________________________________________________Podczas wyjazdu na majowy weekend zauważyłem na trasie (w jedną stronę robiłem ok. 130 km) że jeśli wskazówka dojdzie do 90 stopni to potem zaczyna szaleć czyli jak jadę szybko czyli ponad 100 km/h to pokazuje 90 stopni a jak zwalniałem to wskazówka opadała tak między 75 a 80 stopni i potem jak znowu przekraczałem 100 to wskazówka dźwigała się do 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast jeździć po ASO to wybrałbyś się na któregoś spota w twojej okolicy i na pewno problem rozwiązałbyś równie profi.

ps. pewnie masz walnięty czujnik cieczy chłodzącej albo termostat. Vag powinien pokazać błąd. Na pewno nie jest to spowodowane twoim stylem jazdy, ponieważ silniki montowane w Audi słyną z tego, że w dobrej kondycji dochodzą do 90 stopni i trzymają ją jakby ktoś wskazówke przykleił w optymalnej pozycji ( oczywiście wyłączając możliwośc butowania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy pojedziesz 130 km/h , 70 km/h , czy 180 km/h nie może mieć wpływu na zmiany/spadki temp. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym to ja wiem dlatego szukam po forum przyczyny ale też założyłem ten wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...