Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Cieknie olej !


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam maly problem, niedawno kupilem autko, po 2-3 tygodniach zapalila mi sie lampka od oleju, dolalem okolo 2l 10w40.

Po 2 dniach przy okazji robienia czujnika od abs, kiedy autko stalo troche krzywo na lewarku zauwazylem ze leci w okolicach miski, nie widac dokladnie skad ale kapie dosyc mocno.

niestety jak dolewalem to dolalem troche na czuja oleju bo nie wiem jaki byl poprzednio. Czy jezeli byl mineralny a dolalem mu polsyntetyk to normalne ze tak cieknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz o miski w gore gdzie leci, moze uszczelka od miski a moze wyzej gdzies leci. musisz sam sprawdzic.

wszystko zalezy od pojecia dosc mocno. u mnie mocno to silnik bez oleju w 1min. odpal samochod i obserwuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 3-4 dni zeszło praktycznie te 2 litry co dolalem, wiec wydaje mi sie ze całkiem sporo leci ?

jesteś pewien że masz przeciek z pod miski olejowej??? a może masz przeciek na chłodniczce olejowej ja w swojej właśnie tam znalazłem przeciek a też miskę podejrzewałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Najpierw ustal miejsce wycieku a potem pytaj o koszty. Jeśli nie wiesz dokładnie skąd leci to zrób fotkę z okolic wycieku (tam gdzie masz mokro) - z tego co napisałeś to my nie jesteśmy w stanie nic wywróżyć. Kosz to od kilku do kilkuset złotych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakis sezon tych uszczelek chyba... juz 4 auto w ciagu miesiaca w ktorym ten oring peka...

Koszt cos ok 6-8zl w ASO :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko uszczelka chodniczki oleju to koszt nowej w ASO ok. 8 PLN (wymieniałem u siebie 2 tyg. temu). A za wymianę to nie wiem ile Ci skroi - ale roboty jest przy tym na 15-20 minut. :)[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 16:52_________________________________________________

to jakis sezon tych uszczelek chyba... juz 4 auto w ciagu miesiaca w ktorym ten oring peka...

Koszt cos ok 6-8zl w ASO :naughty:

Jak w serwisie kupowałem to koleś powiedział mi to samo, przez kilka dni sprzedali cały zapas uszczelek. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie bylem u mechanika gdzie zostawilem autko, jak sie okazuje puscily jakies uszczelki wlasnie na chlodniczce oleju.

Jaki jest koszt takich uszczelek i robocizny ?

koszt tej uszczelki to tak jak koledzy piszą ok 8zł tylko pamiętaj ze w AEB idzie uszczelka z dwoma uszkami od wewnątrz a koszt robocizny powinien wynieść max 40zł ale zależy to od mechaniora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mechanik tez nie byl pewien bo autko bedzie rozbieral dopiero w poniedzialek wiec zamowil 2 rodzaje oringow, jeden z uszkami druga bez, i wrazie czego to 1 odda :) ale tak jak mi wstepnie wycenial wraz z wymiana oleju na polsyntetyk + wymiana uszczelek kolo 150zl to chyba nie duzo co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...