Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Niska temperatura cieczy


Czitos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z niską temperaturą cieczy. Wszystko zaczeło się w lecie kiedy to diagnosta zalecił mi wymiane czujnika temperatury. Tak tez zrobiłem, od tego czasu wskazówka licznika staje przy ok 65°. Kupiłem zamiennik dlatego, byłem przekonany, ze to jego wina, a niestety pozbyłem się starego to i ten jeździł pewien czas w aucie. Ostatnio postanowiłem coś z tym zrobić, dlatego zakupiłem orgyinalny czujnik w ASO. Wymienilem, niestety ku mojemu zdziwieniu temperatura dalej jest taka sama. Teraz pytanie co to moze byc? Termostat? Auto grzeje, wachań temperatury nie zauważylem (na liczniku), chłodnica zimna u góry, a po dłuższej pracy załącza się wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień termostat, było już 10000000000000000 razy

PS.tylko ORI lub Wahler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też zbyt niski poziom płynu chłodniczego. :wink4:

I wtedy będzie za niska temp. :mysli: Chyba spadłeś z księżyca :strzal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było

było już 10000000000000000 razy

moze i było, ale sami przyznacie, ze dziwne jest to, ze temperatura jest caly czas stala i to, ze przed wymianą czujnika z ORI tez bylo ok.

Co do płynu to stan jest ok.

No nic kupie termostat, jak wymienie to dam znać, dzięki za wszystkie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kup termostat, miałem to samo co ty. Temperatura osiągała 65-70 stopni i na tym koniec. Wymieniłem czujnik na ORI (allegro, z powypadkowego:) i nic to nie dało. Zakupiłem termostat Wahler'a u tego gościa: http://allegro.pl/item918531987_termostat_wahler_audi_seat_skoda_vw_1_6_1_8_2_0.html + wymiana płynu (najlepiej febi G12, koncentrat + woda destylowana). Po tym zabiegu stoi na blacie na 90 stopni + klimatronik to samo. Koszt ORI termostatu w Wawie zarównie w VW, Audi jak i Skoda 135 zł :(

Ps. Teraz to naprawdę grzeje po włączeniu nawiewu ba HI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony (WAHLER), płyn G12++ 2 litry, 2,5litra wody destylowanej i auto chodzi elegancko, trzyma 90 stopni, grzeje jak kaloryfer, jednak stary nie trzymał.

dzięki za wszystkie komentarze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...