Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Sprzęgło wiskozy - pytanie ....


zbyszek512

Rekomendowane odpowiedzi

ja urywając tą blaszkę załtwiłem Wisko... :wallbash: :wallbash: blaszkę mam spróbuje zrobić to tak jak napisaliście... jakieś wskazówki... kupiłem visco nowe zamiennik ale zawsze orginał można mieć w zapasie

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lutowanie bimetalu do wisca nie jest dobrym pomysłem, bimetal charakteryzuje się tym że rozpręża się lub kurczy pod wpływem temperatury otoczenia więc umocowanie go na stałe do wisca przez lutowanie uniemożliwi mu w pewnym stopniu tą rozszerzalność co wpłynie negatywnie na działanie wisca. Dla tego właśnie w oryginalnych wiskach bimetal jest wsunięty pod aluminiowe krawędzi nie na stałe i zabezpieczony jakimś miękkim białym klejem tak jak było w moim przypadku, ja zamiast kleju zastosowałem sylikon :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bimetal wygina się przód-tył, a dokładniej, po nagrzaniu do odpowiedniej temperatury (~94oC) odgina się do tyłu naciskając pod nim umiejscowiony zaworek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale zauważ, że bimetal fabrycznie nie jest wlutowany tylko wklejony i nie siedzi tam całkiem sztywno :wink4:

Ok. :good: Jeżeli działa to cieszy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc swoje wisko naprawię w sposób że umieszczę tą blaszke tak jak fabrycznie była na takich silikonowych kuleczkach.... :):hi:

szkoda że dopiero teraz się o tym dowiedziałem... no coż nie wiedza czasami boli i kosztuje ale człowiek uczy się cały czas i na błedach swoich również :)

dzięki koledzy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc swoje wisko naprawię w sposób że umieszczę tą blaszke tak jak fabrycznie była na takich silikonowych kuleczkach.... :):hi:

szkoda że dopiero teraz się o tym dowiedziałem... no coż nie wiedza czasami boli i kosztuje ale człowiek uczy się cały czas i na błedach swoich również :)

dzięki koledzy :hi:

Nie wolno się bać pytać o jakieś pierdoły kolego, tak jak kolega robertb pisze, forum po to jest by sobie pomagać na wzajem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...