Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Silnik dziwnie cyka


rafal_1281

Rekomendowane odpowiedzi

niewiem ale mam to samo, co niektórzy radzą by sprawdzić ciśnienie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny silnik ale też mi tak chodzi, szukałem w różnych źródłach i znalazłem ten link http://www.a6klub.pl/28-c5-avant-quattro-193-km-stukanie-w-silniku-z-lewej-str-vt16270.htm dzieje sie tak często po wymianie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze stanem oleju-jest ok?Może już pora wymienić?Bardzo możliwe że to któryś zaworek (węgla aktywnego )On się znajduje po prawej stronie (patrząc od przodu auta). Jeżeli cykanie dochodzi spod pokrywy i cichnie po rozgrzaniu silnika, to są to szklanki (popychacze zaworowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez chwilę załóżmy, że tak terkocze napinacz łańcucha rozrządu - czy jazda z takim napinaczem może spowodować jakieś szkody? Dajmy na to szybsze "zużycie" (względnie wydłużenie się na ogniwach) łańcucha? Czy może dojść w związku z takim jeżdżeniem do zerwania łańcucha rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez chwilę załóżmy, że tak terkocze napinacz łańcucha rozrządu - czy jazda z takim napinaczem może spowodować jakieś szkody? Dajmy na to szybsze "zużycie" (względnie wydłużenie się na ogniwach) łańcucha? Czy może dojść w związku z takim jeżdżeniem do zerwania łańcucha rozrządu?

jesli łańcuch cyka to czas na wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się sypie :mysli: Jeśli wszystko jest ok z tych rzeczy co wcześniej ludziska pisali to musiałbyś zajrzeć do silnika tzn.do tego napinacza.U mnie też cykało-powód pompa oleju.Zapchany smok jakimiś kawałkiami teflonu(jak to określił mechanik).Powiedział ,że mogło się to wziąć z napinacza zmiany faz rozrządu.Po zabiegach tj.wymiany wszystkiego silnik ucichł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy986 a w jaki sposób ty pozbyłeś się problemu? Czyściłeś, czy wymieniłeś pompę na nową ("Po zabiegach tj.wymiany wszystkiego silnik ucichł" - wymiana wszystkiego(?))? A tak na marginesie gdzie ta pompa jest umiejscowiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja wynieniłem pompę,olej i filtr.Silnik przestał cykać i się uciszył.Pompa z tego co wiem jest pod miską olejową.Tak jak wcześniej pisałem nie było smarowania przez zapchany smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...