Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o pomoc w diagnozie


SoMeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Coś się wysypało i nie jestem pewny co.

Zaczęło się od przygazówki na starcie silnika i już wiedziałem że będzie "muł". Faktycznie tak też było. Wyciągnąłem zaworek odcinający paliwo na pompie paliwowej, wyczyściłem i skoku do 2tyś obr. na starcie już nie ma.

Wykluczyłem też wszystkie nieszczelności i sprawdziłem cały dolot. Tam wszystko gra.

Turbina śwista i dmucha jak należy.

Wcześniej miałem lekkie spadki mocy na okoły pół sekundy po czym ciągnął dalej aż miło.

Zamówioną mam nową przepływkę i map sensor awx ale nie jestem pewny czy tu leży przyczyna.

Które grupy zlogować? Mam już jak coś statyczne logi 003 008 i 011

Dodam że mam automatyczną skrzynię biegów (DMX) więc nie będzie to też takie proste...

Z góry dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod mapa od AWX musisz konieczne zrobić korekte na kompie

ok dzięki za info :wink4:[br]Dopisany: 24 Luty 2010, 20:24_________________________________________________wrzucam logi statyczne grup 003,008 i 011... jakie jeszcze potrzebne?

18af288c31727547.jpg

f87267e1ce4c5164.jpg

e2ca261b6cfe4e91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jakby gigant dziura w dolocie. :mysli:

skąd takie wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Somes to jest cos z turbo, turbina powinna mieć u ciebie wartosci gdzieś koło 2200mbar a masz połowe mniej(i to w żądanym przez kompa), albo masz gdzieś odczepiony wężyk od turbiny, albo przepływka całkowicie umarła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Somes to jest cos z turbo, turbina powinna mieć u ciebie wartosci gdzieś koło 2200mbar a masz połowe mniej(i to w żądanym przez kompa), albo masz gdzieś odczepiony wężyk od turbiny, albo przepływka całkowicie umarła

No Kowi właśnie moje pierwsze wrażenie było takie same - przepływka się wysrała do końca...

możliwe że coś się jeszcze gdzieś wypięło czego nie omieszkam jutro sprawdzić...

mówisz tutaj na podstawie tych logów statycznych tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj to są statyczne, a ja na szybko porównywałem do swoich poprzednich ale dynamicznych :wallbash:

zrób do tego jakos dynamiczne, bo bez tego to ci chłopy nie zdiagnozuja z większa dokładnoscią

Mi jak przepływka walneła to auto jezdziło ale do 140km/h, a za drugim razem miałem dziury w doładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj to są statyczne, a ja na szybko porównywałem do swoich poprzednich ale dynamicznych :wallbash:

zrób do tego jakos dynamiczne, bo bez tego to ci chłopy nie zdiagnozuja z większa dokładnoscią

Mi jak przepływka walneła to auto jezdziło ale do 140km/h, a za drugim razem miałem dziury w doładowaniu

heheh dlatego dla pewności zapytałem :wink4:

jutro porobię w takim razie te grupy dynamicznie co może nie być łatwe hmm...

aktualnie to jedzie jak by miało 100 kuca mniej a wcześniej były właśnie wspomniane dziury w doładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś miał coś z przepływką to błędy powinny być :gwizdanie: w ogóle to masz jakies błędy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś miał coś z przepływką to błędy powinny być :gwizdanie: w ogóle to masz jakies błędy :mysli:

błędów była masa standardowych :wink4: 00575 i te inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jutro zanim je wyczyscisz skopiuj :good: i opisz dolegliwosci bo nie opisałeś w sumie co tam Ci sie dzieje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie to jedzie jak by miało 100 kuca mniej a wcześniej były właśnie wspomniane dziury w doładowaniu

a jutro posprawdzam wszystko raz jeszcze i oczywiście wkleję też błędy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie to jedzie jak by miało 100 kuca mniej a wcześniej były właśnie wspomniane dziury w doładowaniu

a jutro posprawdzam wszystko raz jeszcze i oczywiście wkleję też błędy :wink4:

tak ale ze szczegółami :decayed: szarpie, muł do 3tys sie ledwo kręci itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj to są statyczne, a ja na szybko porównywałem do swoich poprzednich ale dynamicznych :wallbash:

statyczne i obroty do 4000 rpm ... :mysli: ???

podczas statycznych wara od pedalu gazu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statyczne i obroty do 4000 rpm

No statyczne bo auto stało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statyczne i obroty do 4000 rpm ... :mysli: ???

podczas statycznych wara od pedalu gazu ...

dlaczego?[br]Dopisany: 25 Luty 2010, 12:45_________________________________________________Ok pojeździłem jeszcze chwile z laptopem na kolanach i doszedłem dok tego :good:

N75 nie bardzo miał jak popracować bo wyskoczył mi jeden z wężyków :gwizdanie:

tak więc to i zaworek odcinający paliwo były przyczynami tego mułka :decayed:

pytanie jeszcze które grupy zlogować dynamicznie by sprawdzić czy to przepływka jest przyczyną chwilowych spadków doładowania na 3cim i 4tym biegu? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam w takim razie dynamiczne 003 004 008 010 011 021

d42d951b94e0c5b6.jpg

b9d0d84284cb7afa.jpg

proszę o wyrozumiałość bo ciężko to zrobić samemu przy automatycznej skrzyni :gwizdanie:[br]Dopisany: 25 Luty 2010, 21:38_________________________________________________nikt nic nie wie czy logi złe? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi masz dobre, turbo ładuje perfekcyjnie :good: a masz teraz dalej jakieś objawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...