Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Młodzi kierowcy, a wypadki


Baltazar

Rekomendowane odpowiedzi

z tym ubezpieczeniem to na prawdę w Polsce cyrk, miałem rejestrować auto na syna bo ja nie posiadam zniżek w Polsce lecz po wyliczeniu wychodzi 4,5 tyś złotych, zwyżka i bez zniżek. Chyba wogóle go nie przerejestruje do PL, za A4 płace 800 euro z podatkiem drogowym za cały pakiet, i nie ma problemów z wypłacaniem odszkodowania,np. wyskoczyła mi sarna pękł grill i z ubezpieczenia 1300 euro dostałem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim kraju mieszkasz? No u mnie nie jest tak ciekawie, bo płacę 2300 euro ubezpieczenia rocznie i 600 euro podatku drogowego na rok więc sporawo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie niestety jest tak samo, ubezpieczenie jest na osobę, a nie na auto. W sumie to mam ubezpieczone auto na Mamę, bo jak bym chciał na samego siebie to mi powiedzieli niecałe 5k euro... Podziękowałem... Autem mogę jeździć tylko ja i Mama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle bulicie tam za to ubezpieczenie !! :shocked:

Ja narazie śmigam pół roku bez stłuczki, zobaczymy jak będzie dalej, chociaż miałem już kilka podbramkowych sytuacji, ale jakoś wyszedłem z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101113/POWIAT0104/308977805

Znowu dzieciaki - tym razem 6 osób w jednym samochodzie i znów świętokrzyskie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie niestety jest tak samo, ubezpieczenie jest na osobę, a nie na auto. W sumie to mam ubezpieczone auto na Mamę, bo jak bym chciał na samego siebie to mi powiedzieli niecałe 5k euro... Podziękowałem... Autem mogę jeździć tylko ja i Mama

Młody, ja za 1.8T płacę €600 fully comprehensive i za €2300 też bym im podziękował. Mam tylko 4 lata no claim'a, bo z PL nie brałem. Na twoim miejscu najpierw kupiłbym polówkę 1.0 i nazbierał zniżek jak robi większość młodych iroli, bo jeżdżąc na matki polisie nie lecą Ci zniżki, a i tak kiedyś będziesz chciał/musiał ubezpieczyć coś na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zapytać co 16-letnie dzieci robiły o 5.30 nad ranem zamiast spać w łóżkach ???

ogromna tragedia ale ja w takim wieku miałem być w domu przed 23.00 a jak nie to manto się szykowało od Ojca , teraz puszcza się dzieciaki samopas i oto skutki ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie niestety jest tak samo, ubezpieczenie jest na osobę, a nie na auto. W sumie to mam ubezpieczone auto na Mamę, bo jak bym chciał na samego siebie to mi powiedzieli niecałe 5k euro... Podziękowałem... Autem mogę jeździć tylko ja i Mama

Młody, ja za 1.8T płacę €600 fully comprehensive i za €2300 też bym im podziękował. Mam tylko 4 lata no claim'a, bo z PL nie brałem. Na twoim miejscu najpierw kupiłbym polówkę 1.0 i nazbierał zniżek jak robi większość młodych iroli, bo jeżdżąc na matki polisie nie lecą Ci zniżki, a i tak kiedyś będziesz chciał/musiał ubezpieczyć coś na siebie.

Widzisz jednak słabo jesteś poinformowany, za każdy rok masz tak samo 10% zniżki, są to zniżki jako "Named driving experience" Niektóre firmy honorują normalnie jak no claims bonusy. Jestem w hibernianie, narazie taniej się nie da, a Polówke 1.0 miałem... W lutym mam odnowienie polisy i spadnie dosyć dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jednak słabo jesteś poinformowany, za każdy rok masz tak samo 10% zniżki, są to zniżki jako "Named driving experience" Niektóre firmy honorują normalnie jak no claims bonusy. Jestem w hibernianie, narazie taniej się nie da, a Polówke 1.0 miałem... W lutym mam odnowienie polisy i spadnie dosyć dużo

Nie jeździłem nigdy jako "named driver", więc może masz rację, mówię tylko czego dowiedziałem się od młodych Irlandczyków, którzy wolą jeździć na własne konto i robią to widocznie z jakiegoś powodu, możliwe, że rodzice nie chcą stracić zniżek w razie wypadku/kolizji. Napisałeś też, że tylko niektóre firmy honorują te zniżki jako normalne no claimy, więc pewnie są tacy co nie chcą sobie zamykać furtki do innych ubezpieczycieli.

W każdym razie prawie €2,5k za ubezpieczenie to trochę dużo, ale znam młodego irola co płaci €3,5k za Fiata - silnik 1.2. :decayed:

Aha byłem rok w Aviva (hibernian) i nigdy więcej. Najtańsza i najlepsza w tej chwili jest AXA. Na to, że Aviva dużo zejdzie ze zniżkami bym nie liczył, lepiej zrób rozeznanie po innych ubezpieczalniach. Dla przykładu podam, że AXA zaoferowała mi taniej o €600 niż Aviva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...