Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Gwizd, świst, rolka alternatora stoi.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wymieniałem dzisiaj u siebie napinacz paska wielorowkowego i odkryłem źródło denerwującego mnie od paru dni pisku. Mianowicie jest to rolka alternatora. Co mnie zaskoczyło, rolka stoi! Kręci się tylko w 1 stronę a w drugą kręci się z takim oporem, że w rękach nie da rady jej pokręcić. Złożyłem wszystko do kupy no i gwiżdże dalej. Co może być tego przyczyną? Myślę, że mogą być to łożyska rolki? Jeśli ktoś jest czegoś pewien to proszę o podanie numerów części odrazu... Jakie łożyska są potrzebne jeśli są potrzebne?

Opublikowano

Napisz jaśniej co i jak.Z twojego opisu wynika ,że rolka obraca się w jedną stronę czyli pewnie w tą w którą działa sprzęgiełko a w stronę w którą powinien kręcić się wirnik alternatora jest duży opór. Jeżeli tak to pewnie któreś z łożysk alternatora klękło.

Opublikowano

Obstawiam też sprzęgiełko alternatora. Objawy - Przeraźliwy pisk przy skręcaniu kierą - szczególnie na postoju... :kwasny: Wymieniłem sprzęgiełko i po sprawie. :good: Koszt 115PLN - zakupy U TOM77. :hi:

Opublikowano

Koledzy a czy sprzęgiełko alternatora może ciąć pasek wielorowkowy? U mnie tak tnie, napinacz jest ok jeszcze pojeździ na aucie.

Opublikowano
  • Autor

Przy skręcie nie zauważyłem, ale ogólnie jak chodzi silnik to słychać taki gwizd, poza tym przy przyspieszaniu gwiżdże mocno, myślałem, że to turbo ale nie... Rolka po wyciągnięciu kręci się w 1 stronę OK, a w drugą w rękach jest nie do ruszenia.

Opublikowano

rolka napedowa alternatora to sprzeglo jednokierunkowe. w jedna strone ma sie obracac a w druga wcale. skoro daje sie obracac z duzym bo duzym oporem w obie strony tzn ze jest uszkodzona - do wymiany.

prawidlowo w jedna obraca sie bez problemow w druga wcale

Opublikowano
  • Autor

No ale gwiżdże strasznie, tak chyba nie ma być. W ogóle alternator w prawo się nie kręci, w ręku nie ukręcisz a po złożeniu wszystkiego strasznie wyje. Nr alternatora :028 903 029 R Valeo

Opublikowano

No ale gwiżdże strasznie, tak chyba nie ma być. W ogóle alternator w prawo się nie kręci, w ręku nie ukręcisz a po złożeniu wszystkiego strasznie wyje. Nr alternatora :028 903 029 R Valeo

no przeciez tlumacze tobie, iz jezeli sie zachowuje tak jak opisujesz tzn., ze jest uszkodzona :wallbash:

Opublikowano

sam alternator musi się kręcić w obie strony :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Poszedłem sprawdzić jeszcze raz, rolka nagle normalnie chodzi ale ma luz poosiowy, tzn rusza się w zdłuż. Do/od alternatora.

Opublikowano

sam alternator musi się kręcić w obie strony :cool1:

oczywiste, przeciez watek jest nt samego sprzegla alternatora..... :cool1:[br]Dopisany: 27 Luty 2010, 10:32_________________________________________________

Poszedłem sprawdzić jeszcze raz, rolka nagle normalnie chodzi ale ma luz poosiowy, tzn rusza się w zdłuż. Do/od alternatora.

mozesz rozwinac,

co to znaczy: "normalnie chodzi"? po garazu spaceruje czy jak? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Tak, chodzi po garażu... Nie przesadzaj :gwizdanie:. Chodzi jako się kręci w 2 strony OK, porównywałem z passatem AVF stojącym obok i chodzi tak samo tylko u mnie jest ten luz od/do alternatora poosiowy.

Opublikowano

Tak, chodzi po garażu... Nie przesadzaj :gwizdanie:. Chodzi jako się kręci w 2 strony OK, porównywałem z passatem AVF stojącym obok i chodzi tak samo tylko u mnie jest ten luz od/do alternatora poosiowy.

wiec precyzyjnie formuluj swoje wypowiedzi, to nie sa basnie andersena tylko forum techniczne. a ty opowiadasz historie niewiarygodne:

Kręci się tylko w 1 stronę a w drugą kręci się z takim oporem, że w rękach nie da rady jej pokręcić.

Chodzi jako się kręci w 2 strony OK

uruchom silnik bez paska, przejedz sie i posluchaj czy efekty wystepuja rowniez.

btw. a lozysko wiska i wisko sprawdzales czy to nie ktorys z nich jest odpowiedzialny za efekty akustyczne???

plyn hydrauliczny wspomagania masz?

Opublikowano
  • Autor

Przecież napisałem, że wcześniej się nie ruszało a teraz rozebrałem i nagle chodzi (kręci się) rolka...

Poszedłem sprawdzić jeszcze raz, rolka nagle normalnie chodzi ale ma luz poosiowy, tzn rusza się w zdłuż. Do/od alternatora.

Ale o co chodzi z tym luzem?? Chyba tak nie powinno być bo w Passacie go nie ma..

Co do wiska to nie sprawdzałem jeszcze...

Edit:

Zdecydowalem sie na wymiane alternatora. Ten co teraz mam to valeo 028 903 029 R. Na jaki moge wymienic? Najlepiej boscha, 140A. pozdro.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.