Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Dezaktywacja systemu evap


udy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ moja audi po ociepleniu się pogody znowu zaczęła łapać błąd związany z nieszczelnością systemu evap:

16826 - EVAP Emission Control Sys: Small Leak

P0442 - 001 - Upper Limit Exceeded

16840 - EVAP System: Very Small Leak Detected

P0456 - 002 - Lower Limit Exceeded

mam pytanie ponieważ ciężko jest znaleźć miejsce tej nieszczelności czy ktoś robił coś takiego jak usunięcie systemu evap, lub jego dezaktywacja, znalazłem coś takiego

http://www.clubtt.pl/forum/topics25/dezaktywacja-systemu-evap-vt2376.htm

tak by było chyba najprościej bez usuwania tego całego klamotu, facet zaślepił tutaj tylko trzy wężyki i już :mysli: co o tym sądzicie, czy w a4 b6 jest tak samo i można zrobić to w ten sam sposób,

acha i na tym zdjęciu nie wiem dokładnie o który króciec może chodzić ?? http://img17.imageshack.us/i/evapkolektor.jpg/

pozdro

[br]Dopisany: 27 Luty 2010, 15:48_________________________________________________mam pytanie czy pod lewym błotnikiem znajduje się jakiś pojemnik związany z systemem Evap właśnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w A3 jest podobnie jak w A4, różnica to silnik w poprzek :>

sprawdz wszystkie przewody, najczęsciej po jakimś dzwonku cierpi filtr który jest pod

prawym błotnikiem

ja mam u siebie zaslepiony, nie ma błędów, wszystko chodzi normalnie

co prawda mój to AJL a Twój AMB i niestety nie wiem czy może byc jakiś wpływ na prace silnika :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ameryckich wersjach silników systemy kontroli emisji spalin są bardzo wyczulone na układy pochłaniania par paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslałem, ale nie chciałem sie wymądrzać :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bo właśnie w lato miałem mały wypadek lewy blotnik wgnieciony i gdziees teraz wyczytalem że pod lewym błotnikiem znajduje się ten filtr jeśli to prawda to pewnie ucierpiał wtedy. Od tamtej pory mam błąd nieszczelności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr jest pod prawym a nie lewym błotnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym zaslepil tak jak ten gosciu przy n8o przy tipie i wlasnie gdzie jeszcze[br]Dopisany: 28 Luty 2010, 18:57_________________________________________________Kurde gdzieś czytałem że pod lewym może u mnie jest inaczej przydał by się ktoś z etka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...