Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o analizę. Cykanie niemetaliczne;/


FuThe

Rekomendowane odpowiedzi

kąt wtrysku do korekcji, termostat OK, reszta w normie.

Przydałyby sie jednak dynamiczne logi, żeby coś powiedzieć o Immo i suszarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyczyn tego cykania pewnie nie dopatrzymy. Mechanik podał propozycje - rezonans na wydechu...być może plecionka skończyła swój żywot. Będzie wymiana, przy okazji wywalenie katalizatora... Na razie taki pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100%, że to nie plecionka!!

:naughty:

Opisz dokładniej skąd słyszysz cykanie - na razie mogę powiedzieć, że to może być chrabąszcz pod siedzeniem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde problem jest taki, że nie idzie jednoznacznie określić skąd cyka. Bo...i tu was zaskoczę...nie usiądę pod maską podczas jazdy i nie będę nasłuchiwał skąd cyka (bo kierowca nie będzie widział drogi ;) ) Pod siedzeniem sprawdziłem - chrabąszcza nie ma ;)

A teraz na poważnie...żeby to sprawdzić skąd cyka to bym chyba musiał auto na kołkach podeprzeć z przednimi kołami w powietrzu no i "jechać" i słuchać. Dla mnie trochę karkołomna akcja.

A czemu podejrzewamy wydech? Bo na postoju jest dziwny rezonans. Jak oprę nogę o rurę wydechową to lekko milknie, podobnie, gdy docisnę czymś plecionkę - ustaje rezonans. Dlatego też na wtorek umówiony jestem na wymianę plecionki a przy okazji wyprucie wnętrzności kata i wspawanie rurki.

Zobaczymy co to da :kox:[br]Dopisany: 03 Marzec 2010, 10:58_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_diesla/b5_afn_cykanie_niemetaliczne_przy_przyspieszaniu-t120224.0.html

Tam się powoli sprawa wyjaśnia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być faktycznie przyczyną - nieszczelny kolektor. Co innego plecionka - mówiłem, że to nie ona :tongue4:

Miałem podobnie w vectrze. Puszczało zaraz na uszczelce kolektor-głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...