Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Alufelgi 17''


jumbo1977

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (niektórzy) - ale pitolicie, że jak czytam, to mi się kiszka stolcowa przewraca :wallbash:

Kolego tyger i inni malkontenci - jak można porównywać ori fele renomowanej firmy np. O.Z., do chińskiej podróby :shocked:

Sprzedawca handluje z tego co wiem felgami Made In germany i ponoć dobrej jakości (nie słyszałem słów krytyki o jakości jego kółek), ale powiedzmy sobie szczerze, to nie O.Z., kosztujące po 1000-2000 pln / szt.

Najwięcej zawsze do powiedzenia mają ludzie, którzy na takich felgach nigdy nie jeździli, albo jak papugi powtarzają ori ori ori. Kuredu ma ten wzór w 18", za***prza po 270 km/ h i bardzo sobie chwalił, więc nie widzę problemu.

Nie każdy musi mieć ori fele i na szczęście jest wybór na rynku, b niedługo wszystkie auta wyglądały by jak kiełbasa na półce.

Swieta racja nie wszyscy musza miec ori :evil:

no i zawsze oz oznacza mega wytrzymalosc!!!! ja mialem kiedys nowe opony toyo kupilem bo niby takie wypasione itd ale nikt nie powiedzial ze nie nadaja sie do hamowania bez abs`u i po jedny hamowaniu dwie nowki po 600zl/szt poszly do kosza bo bily jak stare kur... wiec nie kupujemy bo ktos mowi ze marka to marka ale musi sie nam to podobac i sprawdzac!! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to - filmik sklejany z kawałków - mogli co nowe cięcie brać następną felge. Nie wierzcie we wszystko co zobaczycie w necie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego koval81 jak ci sie kiszka przewraca to idz do lekarza a nie sie na forum zalisz.juz to widze zapieprzanie po dziurach na chinskiej feldze 18 cali smieszysz mnie haha. ja 17 cali za 2500zl komplet zlamalem po 2 miesiacach a na ori jezdze i jezdze wiec nie wyskakuj mi z wytrzymaloscia chinczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego koval81 jak ci sie kiszka przewraca to idz do lekarza a nie sie na forum zalisz.juz to widze zapieprzanie po dziurach na chinskiej feldze 18 cali smieszysz mnie haha. ja 17 cali za 2500zl komplet zlamalem po 2 miesiacach a na ori jezdze i jezdze wiec nie wyskakuj mi z wytrzymaloscia chinczyków.

Kiedy nadejdą czasy, że ludzie zaczną czytać ze zrozumieniem... :wallbash: Pokaż mi cytat w którym wychwalam chinole, bo mi się wydaje że napisałem wyraźnie, że chinole są c**joowe, a lepiej sobie kupić made in germany, ale nie koniecznie ori wzór.

Co do żalenia, to żal mi takich właśnie zatwardziałych wypowiedzi i buty, jaką prezentujesz, więc się lekko ogranicz, bo nie Twoja tylko tu opinia się liczy.

Ja miałem ori fele 16" ze znaczkami audi, numerami i made in germany - specjalnie dla Ciebie teraz napiszę SUPER MEGA ORI FELA z Ingolstadt i się rozpierdziuliła (czytaj PĘKŁA w 3 miejscach, gdy wpadłem w dziurę przy ok 60km/h). Zaznaczę tylko, że felgi były NOWIUTKIE

Miałem również niemieckie felgi no name 18" (czytaj wg Ciebie najprawdopodobniej chinole, bo przecież każda inna poza ori to chinol...) i po 3 sezonach napieprzania po dziurach nawey 1 mm na wyważarce nie uciekła żadna.

Przejeździłem również kilka kompletów 17" ori i nie ori i nic się z żadnym kompletem nie stało.

Prawda jest taka, że trafiłeś jakieś dziadostwo i ślepo marudzisz "nie ori = syf". takiego właśnie podejścia nie rozumiem i nigdy nie będę. Ja mam narzekać, że ori to syf, skoro połamałem w drobny mak tak małą felgę??? Bardzo dziwne podejście :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jumbo1977 powiem Ci tylko ze mam dokładnie ten sam problem, mianowicie mam orginalne 16" które dostałem z salonu, są naprawde niesamowicie wytrzymałe i świetnie sie na nich jeździ ale od ponad roku choruje na zakup felg o podanym przez Ciebie wzorze i borykam sie z problemem czy ryzykować i kupic na allegro (niestety nie znalazłem do tej pory orginalnych nigdzie na necie... a obawiam sie ze nawet jak znajde to wywalenie około 6k na same felgi troche mnie przeraża) czy nie... osobiście moge tylko poradzic ze te pokazane przez ciebie są produkcj włoskiej nie znanej firmy, sprzedawca na moje wypytywania odpisał dokładnie to:

"Nośność to 690 kg na sztukę ! Felga jest wytrzymala i sprawdza sie w polskich warunkach drogowych.

Pozdr

D.H WHEELS"

wyszukałem juz gdzies na innych forach szukajac cos na ich temat ze sprzedawca nei chce podawac źrodła nikomu i wogole zachowuje sie dosć tajemniczo, tak wiec ciezko cokolwiek powiedziec o tych felgach "wloskiego" pochodzenia. Ma on natomiast tego samego wzoru felgi rozm 18'

http://allegro.pl/show_item.php?item=918863579&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

i one oprócz samej gwarancji przedłużonej o rok są firmy MLV... nie wiem czy cos to komuś mowi ale tu ich strona:

http://www.mlv.be/Wheels/Wheels-audi-a4_170

znalałem o nich pare opini i nie było w nich nic niepokojacego (zarowno na polskich jak i zagranicznych forach). Jeżeli bierzesz pod uwage mozliwość kupowania 18' to radze Ci dołożyć 500zł i miec cos pewnego, ja wiem ze zmiana jest możliwa tylko na 17... a takich niestety juz nie ma :/

"Witam,

Ten model jest tylko dostepny w 18" i 19" calach. 17" mamy włoskiego producenta w kolorze satyny/chromlook.

http://allegro.pl/item944345560_17_audi_s5_5x112_vw_chromlook_polecam.html

Pozdr

D.H WHEELS"

a ich się boje. I tak oto jestem w czarnej d... :D Wiem co chce ale nie ma jak to zdobyć zeby nie zjeść paznokci...

p.s. jeżeli też jesteś uparty na 17' a masz wieksza odwage od mojej proponuje zastanowić sie jeszcze nad takim zakupem:

http://allegro.pl/item951025068_audi_s5_5x112_17_vw_seat_skoda_w_wa.html

o nich z kolei dostałem taką odp na zapytanie o producenta:

"Witam,felgi są produkcji amerykańskie grupa CARBONADO firmy DOLCE WHEELS.

Felgi posiadąją 36m-cy gwrancji na wady produkcyjne i 12m-cy na powłokę lakierniczą.Sa wytrzymałe.

Jeśli kupi Pan poza allegro to z ceny opóścimy koszt prowizji-50zł.

Opony może zobaczyć Pan w naszy sklepie www.scb-alufelgi.pl

--

Pozdrawiam STYLE Car-Bike

Sklep internetowy www.scb-alufelgi.pl"

36miesiecy... tylko teraz pytanie - co mi po gwarancji ktorej mi nie uznaja? bo przeciez jak juz peknie lub sie pognie to powiedza ze przez dziurska w jezdni...

ehh oto moj dylemat, ktoś chetny do pomocy??? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego opinii o felach nie ori jest na forum mnóstwo. Zwykle są negatywne, ale też najczęściej wystawiane przez osoby, który nie miały do czynienia z takimi felgami - tak wywnioskowałem.

:oklaski: :oklaski:

80% opini jest od osob ktore tylko cos takiego slyszaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vimesor też mi zależy na 17" dzieki za wyczerpujaca odpowiedz , te fele za 1499 sa identyczne jak te za 2050 ciekawe czym sie różnią byłem w sobote na giełdzie w Lubinie to za takie kichy (opony były dobre) chciał 2800 chyba pojade jednak do brata na świeta moze coś kupie w Holandi pozdr.[br]Dopisany: 08 Marzec 2010, 11:03_________________________________________________Vimesor do twojej b8 to lepiej dołożyć i kupić konkretne fele pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze, że chińskiej i włoskiej padliny za 1500pln nie ma co brać - co innego niemieckie repliki, które są o niebo lepiej wykonane i wytrzymalsze.

Proponuję poszukać również używek, nie koniecznie ori, ale dobrej, renomowanej firmy. Ostatnio widziałem OZ Anniversary w 18" za 1800pln, albo BBS CK za 1700pln z oponami (te stoja chyba teraz również)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koval przeciez ja sie nie czepiam felg oz lub felg z niemiec mowie tylko o chinczykach.a po za tym co ty taki nerwowy :wallbash: opanuj sie chlopie

Bo naskoczyłeś na mnie i moją przewracającą się kiszkę stolcową, nie mając racji :naughty: Nie jestem zwolennikiem ori felg (chociaż sam jeżdżę na ori RS6), bo uważam, że jest wiele ciekawszych i równie mocnych (jak nie mocniejszych) felg.

Również pośród No NAME są bardzo mocne, solidne felgi, które nie mają nic wspólnego z badziewiarstwem z Chin, więc nie ma co generalizować uważam, ze ori super, a nie ori to szajs.

Jeśli poczułeś się urażony moją wypowiedzią, to sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...