Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Podczas dłuższego postoju na wolnych obrotach zapala się kontrolka ciśnienia oleju


adamski2504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , koledzy pojawił mi się problem z cisnieniem , podczas dluższego postoju na wolnych obrotach zapala się kontrolka ciśnienia oleju dodam gazu i zgasnie ale juz się nie zapali . Czy ciśnienie jest za słabe ? dlaczego nie zapali sie znów? robi mi tak raz na tydzień . Jezdze na castrolu 10w/40 , moze zmienic na 15w/40 . Gdy sie zapali nie slychac zadnego dzwieku panewek ani tloczkow zaworowych. Prosze o pomoc , moze ktos mial taki przypadek. Pozdrawiam. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolegą pierwsza sprawa to nie zmieniaj oleju na 15W40 druga sprawa to proponował bym ci zmierzyć ciśnienie oleju na niskich ,średnich,wysokich obrotach oraz kupić nowy czujnik...

też w brata audi mam taki problem i zabieram się za to nie długo .te same objawy :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie za niskie ciśnienie to zatzresz motor... kupić nowy czujnik i zmierzyć ciśnienie i mieć pewność co i jak :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.U mnie błysnęła kilka razy podczas jazdy.poziom na ful,sprawdziłem na wolnych obrotach,na gorącym 1,4bara.Liczę że auto ma około200tys przebiegu,a jaki jest przebieg u was.Tak zastanawiam się na jaki przebieg obliczyli konstruktorzy.Jeśli to ma tak padać to ja wysiadam i szukam starej 200.wczoraj wymieniałem oring w kolanku z czujnikami z tyłu,ten stary zaczął się rozpuszczać .Za taką jakość to ja dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Problem z ciśnieniem oleju u mojego brata rozwiązany wymieniona została pompa oleju wszystko poskładane i nadal był problem z cisnieniem oleju przyczyna leżała w Napinaczu hydraulicznym łańcuszka wałków rozrządu tego co jest pod pokrywą zaworów został zdemontowany wszystko oczyszczona poskładane do kupy i auto HULA jak szalone :) tak więc jak macie ten problem zwruccie uwage na napinacz hydrauliczny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...