Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z zamkiem centralnym


graczykt88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z zamkiem centralnym raz działa raz nie.Wyjołem pompkie i slychac jak by sie zacinala jak ją lekko stukne to zamknie drzwi a raz poprostu odrazu zamknie i otworzy?? czy moge cos z tym zrobic?? da sie naprawic?? i o co chodzi z tymi zimnymi lutami?? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę i przyłączę się do pytania...

U mnie tak samo, raz jest ok a raz ni kuda nie działa...

Przekaźnik działa, słychać że pompka dostaje sygnał do otw/zam drzwi. Jak się leciutko puknie w miejsce gdzie jest wirnik to zaczyna działać...

Rozebrałem ją i wirnik wygląda w porządku.

Jaka może być przyczyna, czyżby szczotki w silniczku się zawieszały czy jak ?

Pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys też problem z centralnym zamkiem, nie zawsze kontaktował. Wyjąłem pompkę i tam jest płytka, wziąłem lutownicę i poprawiłem wszystkie luty na tej płytce. Zabieg okazał się skuteczny, centralny działa 100/100 :D. Od tego proponował bym zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys też problem z centralnym zamkiem, nie zawsze kontaktował. Wyjąłem pompkę i tam jest płytka, wziąłem lutownicę i poprawiłem wszystkie luty na tej płytce. Zabieg okazał się skuteczny, centralny działa 100/100 :D. Od tego proponował bym zacząć.

dokładnie tak jak kolega napisał ja taki zabieg wykonałem rok temu i do tej pory smiga :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dobra myśl :)

Tylko czy to ma związek z tym, że puknięcie pomaga jej zadziałać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moze głupie pytanie ale gdzie wogóle znajduje sie ta pompka bo ja mam takie same objawy centralnego jak opisujecie raz na jakis czas zadziała

Ja poprawiłem zimne luty ale nie wszystkie i działa teraz idealnie :naughty:

Jak wyjmiesz pompkę to przypatrz się na te luty bo u mnie było widać na dwóch lutach pęknięcie na około. Na kilku jak by mało tego lutu więc się dołożyło. Teraz mam spokój :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lutowaliście wszystkie luty jakie są na płytce? Ja poprawiłem luty tylko na końcówkach styków (12sztuk) i działało mi bez zastrzerzeń przez dwa miesiące. Teraz problem powrócił ponownie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...