Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8T] Dziwne sporadyczne szarpanie


SylverStone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kiedyś opisywalem swój problem szarpania przy wyższych obrotach (3,5-4tyś/obro.)mam to bardzo sporadycznie i gdy doświadcze tego objawu,problem zanika w trakcie dalszej jazdy.Wyglada to tak ze auto rozpędza sie idealnie,na każdym biegu ciągnie wzorowo.Gdy chce szybko przyspieszyc to powiedzmy na 2-3 biegu szarpnie ze zmieniam bieg na wyższy.W czasie jednego cyklu szarpnięcia (są to z 2-3 szarpania)wszystko wraca do normy i auto juz nie ma żadnych oporów.Nie zdaża mi sie to za kazdym razem i nie ma reguły czy ciepły czy chlodniejszy czy inne opcje.Na Vagu wyszedł bląd jakiegoś czujnika cisnienia powietrza czy cos z tym zwiazane ale mechanik taki był madry ze opowiadal wszystko swoimi slowami zero technicznych informacji i raczej stwierdzil ze to nie jest tego wina gdyz od tego czujnika zalezy ze auto bedzie slabsze z czasem a nie jakas chwilowa przypadlosc.Filtry wymienione i raczej tylko to gdyż autko po roku eksploatacji nie wykazuje zadnych innych problemow,nie dymi nie kopci odpala normalnie trzyma obroty kreci sie idealnie.

Pytanie:Czy mozliwe jest ze za problem jest odpowiedzialna chlodnica powietrza (intercooler) gdyż autko bylo bite tak wnioskuje w lewy przód i widze ze chlodnica jest naruszona,czy jednak objawy takie nie mają nic wspólnego z nią.

Problem nie jest duży gdyż juz znam swoje autko ale milo bylo by sie tego pozbyc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiles diagnostyke tego samochodu po kupnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod kolegę SylverStone

U mnie przerwy są cykliczne , tylko na benzynie, na wszystkich biegach bez względu na obroty ,bez znaczenia czy zimny i czy ciepły. Rzadko się tak dzieję ale jednak,wykluczam cewki i świece bo po przejściu na LPG jest nic się nie dzieje. Możliwe , że to coś z wtryskiem benzyny?

[br]Dopisany: 07 Marzec 2010, 13:34_________________________________________________Chwilowo nie mam dostępu do VAGa, więc tak się zastanawiam na ślepo :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales bledy?? mixture adaptation sie nie pojawia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: a wiesz , że ostatnio jak byłem na VAGu był taki błąd. Co to oznacza?[br]Dopisany: 07 Marzec 2010, 13:41_________________________________________________Coś takiego było:

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 557

Component: 1,8l R4/5VT MOTR HS D05

Coding: 04001

Shop #: WSC 00000

3 Faults Found:

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-10 - - - Intermittent

00532 - Supply Voltage B+

07-10 - Signal to Low - Intermittent

00561 - Mixture Adaptation

12-10 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded - Intermittent

Readiness: N/A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz juz swoj problem rozwiazany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z auta i oto co za błędy mi wyskoczyły:

-16795 Wtrysk dodatkowego powietrza nieprawidłowy przepływ

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

-16486 Przepływomierz - niskie napięcie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

Czy to cos juz mówi?Co teraz zrobic od czego zacząc

Czy ten pierwy błąd moze byc spowodowany Wadliwym intercoolerem??(mozliwe ze mam dziurawy bo auto było bite z lewej strony i mam polamane zaczepy i jest cos z nim nie tak)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam tą samą przypadłość w moim autku i nie wiem co to jest do dziś, raz przerywa jak przyśpieszam raz nie , te same objawy co ty tu napisałeś "interculer" to raczej nie jest przyczyną tego przerywania, u mnie z nim wszystko gra a mam takie same objawy co ty. ps jak byś znalazł przyczynę tego, to napisz tutaj będę bardzo wdzięczny bo nie powiem już mnie irytuje ta sytuacja z tym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...