Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Goraca felga po 5km


M.Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przejechaniu okolo 5-10 km mam lewa przednia felge tak goraco ze nie moge jej dotknac w szczegolnosci sruby i piaste natomias prawa jest prawie zimna. Z lewej strony dochodzi zapach jak by sie cos palilo, klocki z obu stron sa rowne. Moje pytanie czy to cos nie tak z zaciskiem czy moze lozysko??(bo nie bylo jeszcze wymieniane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem jak wrócisz z przejażdżki to podnieś lewy przód lewarkiem i sprawdź czy koło lekko się obraca, może będzie słychać jak klocek/klocki trą o tarczę, wtedy chyba wiadomo co trzeba będzie rozebrać ... Podczas jazdy nie ściąga cię w lewo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko? powinno huczeć zanim padnie kompletnie...

a i to nie powinno powodować takiego grzania.

U mnie było tak gdy blokowało klocki (miałem cienką tarczę i słabe klocki).

Czuć jednak przy tym wyraźnie że ściąga i :audi: ciężko jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodu nie sciaga na klockach moze przejechalem z 30 tys zaraz ide dzwignac auto i zobazcze czy sie lekko kolo kreci[br]Dopisany: 08 Marzec 2010, 15:28_________________________________________________podnioslem samochodzik i slychac lekkie tarcie klockow o tarcze ale tak samo jest na drugim kole i z tylu tez :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tloczek sie blukoje i nie zawsze odbija i trzyma tarcze , podnies autko i nacisnij pare razy hamulec i sprawdz pozniej czy kolo sie swobodnie obraca jak nie to zacisk do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko nie spowoduje grzania się felgi do takiego stopnia. Ewidentnie to hamulce trzymają. Może nie odbijać klocek albo prowadnice być zatarte, albo tłoczek się nie cofa. Może być jeszcze jedna przyczyna, elastyczny przewód sparciał i w cylinderku ciągle jest ciśnienie. Najprostszym sprawdzeniem to popuszczenie odpowietrznika i sprawdzenie czy jest ciśnienie w cylinderku. A co do ściągania to wcale nie musi ściągać jak hamulce blokują wystarczy że klocek będzie tylko trochę do traczy dolegał. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.Audi rozbierz sobie i przeczyść jarzmo, prowadnice, zobacz czy tłoczek nie załapał gdzieś rdzy i czy się nie blokuje :good: to jest robota na max 2-3 godz. a na 99% powinno pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieść auto na lewarku jak wrócisz z jazdy i wtedy sprawdź czy lekko się kręci koło,a nie na "zimnym" , reszta tak jak kolega wyżej wspomniał o przeczyszczeniu jarzm, zacisków, prowadnic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak mocno się grzeje to jestem pewien, iż jest to odczuwalne w trakcie jazdy

... jak wrócisz z jazdy i wtedy sprawdź czy lekko się kręci koło,a nie na "zimnym" ...

również nie cofaj przed podniesieniem, bo to może odblokować zacisk i utrudnić identyfikację problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...