Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Brzęczy tłumik końcowy


bimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos może sie orientuje co mogłoby być przyczyna brzęczenia tłumika końcowego (jednego z dwóch)....z tego co sie orientowałem to po jakims czasie problem ustaję...może z uwagi na tempoereturę jakiej tłumik dostaje po jakims czasie? Mieliście z tm jakieś doświadczenie? Prosiłbym o pomoc. We własnym zakresie będę próbował jeszcze dojść co to może być,ale każda ułatwiająca życie podpowiedź mile widziana..dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najlepiej wjechać na kanał, zapalić i obsłuchać. Jeden niech dodaje gazu jeśli to się dzieje na wyższych obrotach a drógi niech sprawdza pod spodem co i jak. Może jakaś blaszka pućciła albo gdzieś dotyka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, wyciąłem środkowy tłumik a końcowy wstawiłem dwururkę, ale nie przelotowy. Mruczy całkiem miło ale jak wchodzi na obroty, to brzęczy jak polonez :P no ewentualnie jak WRC ;P hehe, nie wiem czy ktoś miał doświadczenie z takim problemem, czy tłumik przelotowy załatwi sprawę? Moim zdaniem albo spaliny wchodzą w wir i może rezonują, albo coś się w środku posypało, ale nie wiem czy jest sens zamawiać końcowy tłumik przelotowy bo nie mam pewności czy to pomoże... Tłumikarz powiedział że trzeba metodą prób i błędów sprawdzać, ale niestety ta metoda nie jest tania ;P Jak ktoś miał taki problem i go zlikwidował to proszę o info :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w mojej a4 też odczuwam efekt brzęczenia przy dodaniu gazu jakby odgłos stukającej blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal brzęczy, nie wiem czy to się coś wypaliło czy jak... Jak się zdenerwuje to zamówie mugena przelot i sprawdze, tam napewno nie ma się co wypalić ;P

A przy okazji, czy miał ktoś styczność z wydechem typu mugen w audi A4 1.8 benzyna, bez środkowego tłumika... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...