Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czym różni się AHH 90KM od 110 KM ?


misiekboss90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :notworthy:

W mojej A4 B5 lifting mam silnik 1.9TDi AHH 90KM i ciekawi mnie, czym tak naprawdę różni się ten silnik od tego 110 konnego... czy różni się samym programem ? a może wtryski ?

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi tą różnicę jakoś konkretnie przedstawić :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najważniejszych gratów to

AHH wtryski 0,165mm - AFN/AVG wtryski 0,205mm

AHH pompa tzw. 11 - AFN/AVG pompa tzw. 10

no i rózne softy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz później coś modzić to AHH bo masz w gratisie już pompę 11 i potencjał jest duży, zmieniasz wtryski na 216 robisz soft i masz około 140-150 KM a jak wsadzisz większe turbo to może być i 170-180 KM :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odświeżenie ale który bardziej polecacie? bo mam dylemat jakiego szukać...

AHH tylko i wylacznie.

a to niby czemu? jak nie chce modzic to afn lepszy bo wiecej koni. w ahh to tylko pompa lepsza.

pozatym jak chce wiecej koni niz 150 to i tak trzeba oprocz wtryskow i turba, fmic robic, bo fabryczny intercooler nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w afnie zrobisz soft i Ci pewnie wystarczy... a w ahh wtryski+soft, zeby to jakos jezdzilo. wybor prosty, AFN jedynie. Nie kazdy robi turbo rakiete, zwlaszcza ze to pewnie oska bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chciałbym wyciągnąć z silnika jakieś 130KM więcej nie potrzebuje dla mojej wygody. Chodzi o to co wyjdzie tańszym kosztem, już pomijając to że AFNy są troche droższe jeśli chodzi o koszt samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFN zrobisz tylko soft i będziesz miał ok 140KM

W AHH zrobisz soft+wtryski (0.205 lub 0.216) i będziesz miał ponad 140KM

Wtryski używane 0.205 to koszt ok 350zł

Nowe Końcówki Wtryskiwaczy 0.216 koszt ok 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ten który bedzie w lepszym stanie bo jak sie zamkniesz w poszukiwaniu tylko jednego silnika to troche czasu Ci sie zejdzie :gwizdanie: Jak nie chcesz bardzo inwestowac w moc to AFN bedzie lepszym rozwiazaniem, dołozysz tysiaka na soft i juz bedzie przyjemniej jeżdził, a w przypadku AHH bedzie trzeba 2tys wyłozyć tyle że będzie to bardziej odczuwalne w uzyskanej mocy co za tym pójdzie ze będziesz musiał myśłeć o sprzęgle jak kupisz juz po jakimś przebiegu to autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...