Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Które lepsze wtryski? Valtek 34 czy Reg Fast??


qoorczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Moje autko jak w opisie... Od pewnego czasu systematycznie pojawia mi się "Check", gdy jeżdżę ma LPG. Systematycznie zajeżdżam do gazownika i on mi ten błąd kasuje i poprawia coś w kompie od

gazu. Na benzynie ten błąd nie pojawia się, tylko na gazie. Po podpięciu vaga jest to błąd:

17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean

P1128 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

Posiadam instalację STAG 300-4, listwę wtryskową Valtek czerwone 3 Ohm, reduktor Tomaseto Artic.

Gazownik podpowiedział, że to może być wina wtryskiwaczy gazowych, gdyż mogą one być za wolne i zaproponował albo wtryskiwacze REG Fast (Niebieskie)( w cenie ok. 140zł) lub Valteki 34 ( w cenie ok. 340zł).

Wobec tego mam pytania:

1. Czy wolny wtryskiwacz może wywołać taki błąd nr 17536;

2. Jeżeli na pkt 1 brzmi odpowiedź "tak", to które wtryskiwacze wybrać - Reg Fast (podobno kiedyś były kiepskie, lecz od pewnego czasu są OK) czy może Valteki 34 (są chyba od niedawna w sprzedaży).

3. Jeżeli "nie", to gdzie szukać przyczyny usterki. Nadmienię jeszcze raz - na benzynie nie mam tego błędu....

4. Czy może ten błąd powodować system "EVAP" - posiadam wersję z USA i mam w kole zapasowym jakiś filtr dodatkowy od zbiornika paliwa do pochłaniania oparów.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam żadnych z wymienionych wtryskiwaczy co najmniej magicjety a najlepiej matrixy.

Jak jeździsz na benzynie to nie masz tego błędu?? jeśli tak może być też spowodowany złym ustawieniem instalacji bądź puszczającymi wtryskami.

Gazownik proponuje ci takie wtryski jak masz lub gorsze (REG) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik proponuje ci takie wtryski jak masz

Właśnie, że nie... Ja posiadam Valteki zwykłe (czerwone)- na allegro za ok. 120-135zł.

12141c719274aa8dm.jpg

Te co proponuje gazownik to typ 34 (czerwono-czarne) i one chodzą po ok. 340zł - mają parametry jak matrixy

209857bfd98929efm.jpeg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Matrixy HD 544. 344 są za małe do Twojego auta. Do tego potrzebujesz jeszcze adapter Valtek/Matrix.

HD 544 a 344 różnią się wydajnością. Możesz kupić również pojedyncze Magic Jety, są ok jeśli chodzi o szybkość i wydajność. No i mieszczą się pod osłoną silnika. Ja na takich jeżdżę i jest bardzo dobrze.

Valteki typ 34 to nowe wtryski i tak naprawdę jeszcze nie przetestowane. Patrząc po parametrach wyglądają nieźle.

Ale jak będą się sprawowały to czas pokaże. Cena jest jednak na tyle wysoka, że ja brałbym raczej coś sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...