Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AMB] Które lepsze wtryski? Valtek 34 czy Reg Fast??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!!

Moje autko jak w opisie... Od pewnego czasu systematycznie pojawia mi się "Check", gdy jeżdżę ma LPG. Systematycznie zajeżdżam do gazownika i on mi ten błąd kasuje i poprawia coś w kompie od

gazu. Na benzynie ten błąd nie pojawia się, tylko na gazie. Po podpięciu vaga jest to błąd:

17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean

P1128 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

Posiadam instalację STAG 300-4, listwę wtryskową Valtek czerwone 3 Ohm, reduktor Tomaseto Artic.

Gazownik podpowiedział, że to może być wina wtryskiwaczy gazowych, gdyż mogą one być za wolne i zaproponował albo wtryskiwacze REG Fast (Niebieskie)( w cenie ok. 140zł) lub Valteki 34 ( w cenie ok. 340zł).

Wobec tego mam pytania:

1. Czy wolny wtryskiwacz może wywołać taki błąd nr 17536;

2. Jeżeli na pkt 1 brzmi odpowiedź "tak", to które wtryskiwacze wybrać - Reg Fast (podobno kiedyś były kiepskie, lecz od pewnego czasu są OK) czy może Valteki 34 (są chyba od niedawna w sprzedaży).

3. Jeżeli "nie", to gdzie szukać przyczyny usterki. Nadmienię jeszcze raz - na benzynie nie mam tego błędu....

4. Czy może ten błąd powodować system "EVAP" - posiadam wersję z USA i mam w kole zapasowym jakiś filtr dodatkowy od zbiornika paliwa do pochłaniania oparów.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi....

Opublikowano

Nie polecam żadnych z wymienionych wtryskiwaczy co najmniej magicjety a najlepiej matrixy.

Jak jeździsz na benzynie to nie masz tego błędu?? jeśli tak może być też spowodowany złym ustawieniem instalacji bądź puszczającymi wtryskami.

Gazownik proponuje ci takie wtryski jak masz lub gorsze (REG) ;)

Opublikowano
  • Autor

Gazownik proponuje ci takie wtryski jak masz

Właśnie, że nie... Ja posiadam Valteki zwykłe (czerwone)- na allegro za ok. 120-135zł.

12141c719274aa8dm.jpg

Te co proponuje gazownik to typ 34 (czerwono-czarne) i one chodzą po ok. 340zł - mają parametry jak matrixy

209857bfd98929efm.jpeg

Pozdrawiam

Opublikowano

kolego takie rzeczy to tylko w Erze;)

Opublikowano
  • Autor

Czyli mam rozumieć, że i te i te które podałem są do d.py :thumbdown:

A z matrixów to HD 344, czy 544 - czym się różnią??

Opublikowano

Weź Matrixy HD 544. 344 są za małe do Twojego auta. Do tego potrzebujesz jeszcze adapter Valtek/Matrix.

HD 544 a 344 różnią się wydajnością. Możesz kupić również pojedyncze Magic Jety, są ok jeśli chodzi o szybkość i wydajność. No i mieszczą się pod osłoną silnika. Ja na takich jeżdżę i jest bardzo dobrze.

Valteki typ 34 to nowe wtryski i tak naprawdę jeszcze nie przetestowane. Patrząc po parametrach wyglądają nieźle.

Ale jak będą się sprawowały to czas pokaże. Cena jest jednak na tyle wysoka, że ja brałbym raczej coś sprawdzonego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.