Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Stuka i cieknie szyber dach


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem bo stuka mi szyba od szyber dachu i gdzieś przecieka bo prawy przedni słupek mam wilgotny, znaczy się dokładnie w miejscu łączenia podsufitki ze słupkiem. Nie wiem co to może być :( Jak od środka popycham szybę palcami to dźwignie się ona z tyłu w górę ale tylko parę milimetrów i jak się puści ją to opada. Może to uszczelka? Zauważyłem jeszcze że po otwarciu szyberdachu całkowicie nie wysuwa mi się ten spojlerek z przodu. Mam tylko nadzieje, że nie będę miał całego układu do wymiany. Dzisiaj jeszcze zauważyłem że mam mokry schowek w środku po stronie pasażera :confused4: co jest grane :confused4:

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojlerek po obu stronach mocowania jak i prowadnice możesz spróbować psiknąć WD40 może pomóc rozruszać ten mechanizm, uszczelka nie koniecznie bo może ciec przez to, że szyber nie dochodzi do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli to że może się nie domykać? Jeśli tak to co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spróbuj wyregulować szyber dach da się na pewno :cool1: A co do tego ze cieknie to sprawdź czy masz drożną rynienkę w szyberdachu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowe prowadnice Ci sie połamały skoro reka do góry podnosisz go pare mm...Szyber raczej do wymiany :gwizdanie: Ciezko go bedzie raczej przywrócic do normalnego funkcjonowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One już były wyłamane jak go sprawdzałem czemu stuka. To nie z mojej winy ale jeśli mechanizm do wymiany to niedobrze.[br]Dopisany: 21 Marzec 2010, 18:21_________________________________________________Już wiem czemu szyber stuka ;p Nie wiem czy tak to mogę nazwać ale te plastiki w prowadnicach co unoszą szyber dach są wyłamane :confused4: no nie całe ale w pewnej części i niestety właśnie w tym miejscu gdzie dach jest w pozycji zamkniętej. Jak kupowałem auto to tego nie zauważyłem no ale tak to już jest :([br]Dopisany: 23 Marzec 2010, 19:52_________________________________________________Ze stukaniem sobie poradziłem ale z przeciekaniem jeszcze nie :confused4: chyba będę musiał zdjąć słupek i część podsufitki. Myślę że coś się spieprzyło w odprowadzeniem wody w słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem ze mocowania na prowadnicy Ci sie połamały.Na górze lub na dole i dlatego Ci stuka.A co do Cieknacego szybru to pewnie masz odłaczony waz odprowadzajacy wodę i pewnie dlatego Ci Cieknie.bez sciagania podsufitki chyba sie nie obedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź odpływy wody, znajdują się w okolicy przednich drzwi ( tam gdzie zawiasy) oraz z tyłu niepamiętam dokładnie gdzie, nawet podczas deszczu, gdy zostawiam uchylony szyberdach w środku jest suchocała woda która przedostanie się przez szybę powinna zostać odprowadzona tymi właśnie odpływami, albo one u Ciebie się odłączyły od szyberdachu lub są zapchane bo raczej na dziury niema co liczyć, spróbuj przeciągnąć jakąś wmiarę sztywną linką stalową lub drutem i zobaczysz czy jest drożne i czy jest połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...