Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:

Borykam się dalej z chwilowym spadkiem mocy i brakiem odpowiednio wysokiego ładowania (na wskaźniku mam około 1,45 a powinno być w niecałe 1,70bara). :mysli:

Na VAGu wywala następujące błędy:

00553 Czujnik masy przepływu powietrza – G70

00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej

Nieszczelności usuwam na biężąco choć nie wykluczam że takowych jeszcze nie ma.

Przepływka nowa

Turbina BRD też nowa

hmm... :mysli:

Poniżej komplecik logów dynamicznych:

9ee4a9a0ea6b3f19.jpg

80bb9ee5b1d8568c.jpg

z góry dzięki za sugestie :good:

Opublikowano

troche logi zle wykonane bo pedal nie byl ciagle na 100% wcisniety.Przeplywka ma nieraz małe skoki,turbina wmiare pompuje

Opublikowano

Jakoś te logi słabo widoczne :) Soft ustawiony tylko na 1,2 bara doładowania :mysli: ?

Opublikowano
  • Autor

przypominam że skrzynia automatyczna :wink4:

Opublikowano

Może to jakieś stare błędy albo G 70 walnięty? Nie wiem skąd takie duże doładowanie na wskaźniku boost skoro program wymaga tylko 1,2 bara i na vagu turbo tyle pompuje ?

Opublikowano
  • Autor

który to czujnik g70?

logów nie robię pierwszy raz i wiem co i jak :wink4: błędy te się powtarzają i nie są stare...

przypuszczam że mam jeszcze jakąś nieszczelność gdzieś.. ale czy aż taką by mi tak moc spadała :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Chodziło mi o g 71 bo g 70 to przepływka.

http://img261.imageshack.us/img261/7351/cisnieniejp0.png

Nie wiem tylko czy u Ciebie będzie się tam znajdował bo są też wersje z tym czujnikiem przy ECU.

czyli innymi słowy map sensor? :mysli:

bo w zasadzie to był moment że gdy wyciągnąłem mapa i włożyłem z powrotem to szedł normalnie - ale po 10minutach znowu to samo :mysli: możliwe że nie ogarnia doładowania jakie mam ustawione? :mysli: mam na stanie to ustrojstwo z AWX'a tylko muszę rurę przerobić :)

Opublikowano

Na starszych ECU z map sensorem w środku pomagało przedmuchanie wężyka.

Opublikowano
  • Autor

Na starszych ECU z map sensorem w środku pomagało przedmuchanie wężyka.

ja mam na rurce od kolektora ssącego za silnikiem idącej w stronę FMIC :wink4:

Opublikowano

nie wiem gdzie ty widzisz to niedoladowanie...na logach widac ze laduje ok

jakim cudem na wskazniku msz 1,45?a w ogole 1,7? :decayed:

Opublikowano

Przepływka nowa

Turbina BRD też nowa

turbo BRD i 1.25 w sofcie ... to po cholere tam takie turbo ... :mysli:

poza tym czy nie szukasz przypadkiem dziury w doopie ... jakie 1.7 bara ... skad,jak ?

jakie niedoladowanie ... ?

Opublikowano
  • Autor

problem niedoładowania rozwiązany...

walnięty map sensor :wink4:

pozostają spadki teraz przy większym ciśnieniu jeszcze bardziej widoczne... i jestem już na 99% pewny że gdzieś sp***rza ciśnienie :good:[br]Dopisany: 18 Marzec 2010, 22:49_________________________________________________wrzucam nowe logi do oceny... można powiedzieć że problem zaczyna mnie prześladować :gwizdanie: przepływka nowa, map sensor nowy, turbina nowa, filtry nowe, dolot raczej szczelny... :mysli:

n75 się wysrał? bo tracę powoli cierpliwość :tongue4:

044e0b44c849d532m.jpg

66a7d5d90b89716bm.jpg

Opublikowano

Takie falowanie doładowania to przeważnie problem z układem podciśnienia - nieszczelne, przetarte wężyki podciśnienia przy n75 i turbo ew. n18. Nieźle narozrabiałeś w dolocie. Logi z początku wątku były lepsze niż obecne.

Opublikowano
  • Autor

Takie falowanie doładowania to przeważnie problem z układem podciśnienia - nieszczelne, przetarte wężyki podciśnienia przy n75 i turbo ew. n18. Nieźle narozrabiałeś w dolocie. Logi z początku wątku były lepsze niż obecne.

sprawdzę jeszcze raz wszystkie te wężyki może któryś poszedł choć wątpię bo wszystkie wsadzone są sylikonowe Samco :mysli:

n75 z b6 na podmiankę będzie dobry?

n18 nie posiadam ponieważ egr usunięty i zaślepiony

co do dolotu to został skrócony i jest tam raczej niewielka nieszczelność którą muszę doprowadzić do ładu

Opublikowano
n75 z b6 na podmiankę będzie dobry?

Inna wtyczka ale da się przerobić.

Opublikowano
  • Autor

a AHU? :mysli:

Opublikowano

a AHU? :mysli:

W AHU jest zupełnie inny zawór n75, sterowanie jest nadciśnieniowe a w AFN - podciśnieniowe

Opublikowano
  • Autor

ok w wsadzę nowy w takim razie i będziemy myśleć dalej :good:

jaki numer części?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.