Jump to content
IGNORED

[B5 AEB] [1,8 turbo] problem z układem wydechowym może zatkany?

LUKSKYLOKER
 Share

Recommended Posts

siemka! mały problemik sie pojawił!

autko nie startuje z niskich obrotów i wydaje mi się że mam gdzieś zapchany układ wydechowy! i pytania mam, a mianowicie: czy może wycinał ktoś kata z 1.8 turbo bo jest on strasznie blisko silnika i nikt (żaden fachur) go niechce usunać i co z sądą lambdą?? tzn czy można np rozciąć katalizator i wyciągnąć wkład?? sonda nie zwariuje?? albo czy można w zostawić tylko początek katalizatora gdzie jest sonda i zaraz za sondą dospawc rurkę??

i nastepne pytanie: jak można sprawdzić czy jeden z tlumików jest zapchany po czym to poznać!? jest jakaś metoda??

Guest Kaziu_Wichura

katalizatorach to masz całą encyklopedię na forum więc może byś łaskawie poszukał? :bicz3:

Nie ma przeciwskazań do usuwania - tyle ci powiem.

Co do sprawdzania tłumików to nie za bardzo jest jak to sprawdzić. Jedyną metodą jest rozprężyć cały układ i się przjechać.

Zamiast wyrzacanie kata (coś za jego bebechy jeszcze kasy otrzymasz!) proponuje w przystępnej cenie metalowy zamiennik

siemka! mały problemik sie pojawił!

autko nie startuje z niskich obrotów i wydaje mi się że mam gdzieś zapchany układ wydechowy! i pytania mam, a mianowicie: czy może wycinał ktoś kata z 1.8 turbo bo jest on strasznie blisko silnika i nikt (żaden fachur) go niechce usunać i co z sądą lambdą?? tzn czy można np rozciąć katalizator i wyciągnąć wkład?? sonda nie zwariuje?? albo czy można w zostawić tylko początek katalizatora gdzie jest sonda i zaraz za sondą dospawc rurkę??

i nastepne pytanie: jak można sprawdzić czy jeden z tlumików jest zapchany po czym to poznać!? jest jakaś metoda??

Ja miałem taki sam problem samochód nie miał siły pojechałem do mechanika wycia katalizator wstawił rure i jest super