Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] 2,8 quattro świerszcze pod maską+video


PawelTcz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć! W moim A4 przy rozpędzaniu sie na każdym biegu od okolo1500rpm do ok4,5tys obrotów słychać świerszczenie (piszczący metaliczny dźwięk)pod maską.po zdjęciu paska od alternatora,klimy itp dalej to samo. rozrząd tego nie robi.słychac to bardziej od strony ściany grodziowej. Na jałowym gdy spada z obrotów tez slychać. Gdzie szukać przyczyny? Pod autem bardziej to słychac. Przez myśl mi przeszło że rozrusznik to robi (bendix nie odbija) ale już dawno by sie posypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez forum cieżko cokolwiek stwierdzić , może to być naprawde duzo przyczyn, a zapinałeś Vaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vagu nic nie widać,wszystko ok. O który napinacz Ci chodzi? Jeżeli od paska do alternatora itp nie ma szans bo miałem zdjęty pasek,odpaliłem i dalej to samo. Słychać to bardziej od strony ściany grodziowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://patrz.pl/filmy/swierszcze-a4 Nagrałem dźwięk. Jakie to może być łożysko? Z rozrządu to na bank nie dochodzi. Od strony grodziowej są jakieś łożyska? Może coś być na walku? Dźwięk mogę porównać do czegoś luźnego co wibruje.Obadałem cały wydech i to nie on robi:/ A w środku słychać też dosć mocno koło nóg kierowcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak od ściany grodziowej to może koło zamachowe albo coś ze sprzęgłem.

sprawdź czy na wciśniętym sprzęgle dzieje się to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzy mechanicy jak nie mogli zdiagnozować gdzie piszczy to brali listewkę 1x1x30cm i przykładali jeden koniec do potencjalnego źródła piszczenia np. alternatora a na drugim końcu patyka zaciskali pięść i przykładali ucho. Doskonale wtedy słychać czy coś sie dzieje z łożyskami.

Może sposób archaiczny ale sprawdzony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli słyszysz to od strony grodzi to tam nie ma za dużo do szukania.

Nie wiem czy w twoim aucie jest eżektor bo późniejsze wersje go miały i 2,4 i 2,8.

To taki pie..olnik wyrównujący ciśnienia w odmach i serwie a głos jakby podobny do zasysanego powietrza pod dużym ciśnieniem.

A nóż to jest to.

Tu masz link co i jak wygląda i ci robić punkt po punkcie:

http://www.audiworld.com/tech/eng67.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...