Jump to content
IGNORED

[ALL LPG] Długie kręcenie na gazie

maciekg
 Share

Recommended Posts

Problem był juz poruszany w innym wątku, ale chciałem się podzielić uwagą w dziale LPG. Podczas gaszenia auta na gazie, nastepnego dnia wystepuje problem z dlugim kreceniem.

W sytuacji, gdy przed zgaszeniem samochodu przelaczam na benzynę nastepnego dnia ten problem praktycznie nie wystepuje. Pięknie odpala.

Obstawiam kilka hipotez:

1. Pompa paliwa nie trzyma ciśnienia.

2. Zużyte świece ? (przejechane 20 tys. na benzynie i 8 tys. na gazie)

3. Osad z LPG na wtryskach ?

Z tego co wiem nie mozna gasic auta na gazie. Mialem kiedys zagazowanego francuza oczywiscie palil swietnie na gazie i gasilem go tak samo ale pewnej zimy poszedl kolektor. Zebral sie osad gazu i wysadzilo. Takze radze ostroznie szczególnie zima z tym gaszeniem na gazie.

Dzisiaj zamontowalem instalacje gazowa - brc sequent 24 i juz zauwarzylem ze jak auto postalo 2h na polu to przy odpalaniu mial minimalny problem bo nigdy mi tak dlugo nie krecil - a przeciesz auto niby odpala sie na benzynie wiec czegos tu nie rozumiem ?

kiedyś jeździłem na gazie i wiem, że przy gazie szybciej padają przewody od świec. może to wina kabli

Przy instalacjach IIgen. dosyć często występuje problem z odpaleniem lub potrzebą długiego kręcenia do rozruchu ze względu na gaz pozostający w kolektorze. Przy instalacjach IVgen. i dobrze zestrojonej mapie tego problemu praktycznie niema.

Ano wlasnie niby nie ma a u mnie jest ;/

Też miałem ten problem kiedy po pierwszym tysiącu na gazie zrobiliśmy szybką regulację na niewpełni rozgrzanym silniku. Po dwóch czy trzech dniach zaczeły się problemy z odpalaniem zimnego silnika. Na początku myślałem, że padła listwa i wtryskiwacz puszcza gaz w kolektor, ale po podłączeniu pod komp instalki i samochodu pod vag-a okazoło się, że mieszanka na gazie po rozgrzaniu jest mocno za bogata i przy okazji wywaliło 00561. Porządna regulacja na ciepłym silniku i poprawki w korektach od temperatury w moim przypadku załatwiły sprawę.