Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Słychać metaliczny pisk... Proszę o pomoc


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:.

Jestem świeżo po wymianie oleju w układzie wspomagania na zielony olej Febi. Jednak przy maksymalnym skręcie w prawo lub lewo słychać metaliczny pisk. Co to może być? Olej wymieniłem według zaleceń i instrukcji podanych na forum :). Szukałem podobnego problemu, ale nie znalazłem także proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wiem czy płyn tj kolor ma znaczenie ale ja wymieniłem na czerwony i powiem Ci ze nie ma takich objawów,

ale mechaniczny przy płynie raczej nie...

wiemz e nei wiele pomoże ta informacja ale pozwoli cos wykluczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to :(, ale wczoraj sobie sam poradziłem i wszystko chodzi tak jak powinno cichutko...

Pozdrawiam :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to :(, ale wczoraj sobie sam poradziłem i wszystko chodzi tak jak powinno cichutko...

Pozdrawiam :hi:.

to co takiego zrobiłeś ? może kiedyś ktoś będzie miał podobnie i będzie miał wskazówkę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciłem do końca kierownicą w prawo i lewo przy zapalonym silniku przejechałem się i piski zniknęły, ale za to kierownica chodziła ciężej po wymianie oleju. Co się okazało. Na forum było pisane, że olej powinien być zalany pod "max", ale to błąd. Spora ilość oleju w zbiorniczku powodowała duże ciśnienie, które wpływało na kręcenie kierownicą..., więc wziąłem strzykawkę i opróżniłem trochę oleju, tak do połowy i to dało efekt. Po tym zabiegu kierownicą kręci się lekko i przede wszystkim przy maksymalnym skręcie w prawo lub w lewo nie ma pisków i olej powinien być zalany między "min" a "max" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...