Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Prośba analizę logów i błędu AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z racji, że jest to moje drugie takie prawdziwe logowanie proszę o stwierdzenie czy je dobrze wykonałem. Czy nie ma jakiś bezsensownych błedów, bądź czy coś niepotrzebnie logowałem? Starałem się trzymać instrukcji i postów doświadczonych userów :) Chciałem zrobić taką "kompleksową diagnostykę" :) i jestem ciekaw w ilu procentach mi się to udało...

No i najważniejsza sprawa - prosiłbym o analizę tych logów :notworthy:

Logi te zrobiłem po niedawnej wymianie oleju i filtrów oleju i powietrza.

Wiem, że jest do lekkiego skorygowania kąt wtrysku.

Logi dynamiczne:

Log (1 - 003,008,011)

Log (2 - 000,001,004)

Log (3 - 010)

Logi grupy Basic Settings:

grupa 000 coś mi nie wyszła...

Log (4 - 003)

Log (5 - 004)

Log (6 - 011)

Grupy normalnie:

Log (7 - 000,001,003)

Log (8 - 004,007,013)

Log (9 - 014,018,023)

_________________________________________________

_________________________________________________

A tutaj screen na potwierdzenie, że kąt wtrysku do korekty:

e1a402749f77351dm.jpg

_________________________________________________

_________________________________________________

I na koniec wykaz błędów po skanowaniu:

VAG-COM Version: Release 311.2-N


Chassis Type: 8D - Audi A4 B5
Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01   -------------------------------------------------------
 Controller: 038 906 018 S 
 Component: 1,9l R4 EDC  00SG 1621
 Coding: 00002
 Shop #: WSC 06325
1 Fault Found:
17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
     P1570 - 35-10 - - - Intermittent
Readiness: N/A

Address 03   -------------------------------------------------------
 Controller: 8E0 614 111 AB 
 Component: ABS 5.3 FRONT    D00
 Coding: 0273004281 
 Shop #: BB 24548
No fault code found.

Address 08   -------------------------------------------------------
 Controller: 8L0 820 043 D 
 Component: A4 KLIMAVOLLAUTOMAT_D75
 Coding: 04143
 Shop #: WSC 06325
No fault code found.

Skipping Address 15-Airbags

Address 17   -------------------------------------------------------
 Controller: 8D0 919 861 A 
 Component: B5-KOMBIINSTR. VDO D02 
 Coding: 00040
 Shop #: WSC 00000
 IMMO-IDENTNR: AUZ7Z0W0346600    
No fault code found.

Address 25   -------------------------------------------------------
 Controller: Bitte Adress
 Component: e 17 eingeben     
No Faults Found
or DTCs not supported by controller
or a communication error ocurred

Address 35   -------------------------------------------------------
 Controller: 8L0 862 257 K 
 Component: ZV-Pumpe, Funk   D05
 Coding: 12864
 Shop #: WSC 06325
No fault code found.

End  -------------------------------------------------------

Z błędów to zastanawia mnie tylko to:

1 Fault Found:

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-10 - - - Intermittent

bo nie pierwszy raz mi się pokazał. Czy to ma związek z tym, że miałem nie raz takie zdarzenie, że po odpaleniu silnika od razu zgasł i mrugała pomarańczowa kontrolka z autkiem i kluczykiem?

Opublikowano

Blad zwiazany z immobilaizerem,termostat do wymiany,dawke paliwa mozna na 2.8-3.0 ustawic.Wklej jeszcze 000BS dla pewnosci

Opublikowano
  • Autor

Blad zwiazany z immobilaizerem,termostat do wymiany,dawke paliwa mozna na 2.8-3.0 ustawic.Wklej jeszcze 000BS dla pewnosci

000BS musze jeszcze raz zrobić bo ten co zrobiłem jest z błędem. Tak to jest jak się po północy vaguje samochód :gwizdanie:

A co dokładniej z tym immobilaizerem? Bo, że o niego chodzi to pisze....

Dawke paliwa się ustawi przy okazji bo już mechaniorowi naświetliłem sprawę...

A dlaczego termostat do wymiany? Po czym to stwierdzasz?

Opublikowano

Przeplywomierz tnie dawke praktycznie w calym uzytecznym zakresie obrotów.

Filtr powietrza dawno zmieniales ?

Opublikowano
  • Autor

Przeplywomierz tnie dawke praktycznie w calym uzytecznym zakresie obrotów.

Filtr powietrza dawno zmieniales ?

Tydzień temu był zmieniany. Razem z olejem i filtrem oleju....

Filtrony mieli na stanie to takie założyliśmy...

Ja nie bardzo jeszcze umiem wyciągać wnioski z tych logów ale pamiętam, że jak logowałem jakieś 2-3 miesiące temu to ktoś mi też radził żebym nie zwlekał z wymianą filtra powietrza i zrobił to jak najszybciej bo coś tam też przepływomierz "dziwnie" wg niego mierzy....

W takim razie może jest jeszcze jakiś inny problem, o którym nie mam pojęcia i bez Waszej pomocy go nie rozwiąże.... ?? :notworthy:

Opublikowano

Przeplywomierz tnie dawke praktycznie w calym uzytecznym zakresie obrotów.

Filtr powietrza dawno zmieniales ?

Nie jest taki najgorszy.Termostat trzyma w okolicach 80 stopni log 001 dynamiczny albo 007.Immo? Moze cos z pestka,bo ty masz immo w zegarach

Opublikowano
  • Autor

Wrzucam świeżo zrobione 000BS.......3 razy bo nie byłem pewny czy silnik odpowiednią temperaturę juz miał.

Log (0 - 000)

Log (1 - 000)

Log (2 - 000)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.