Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Komputer w RNS-E... czyli Pico ITX + RNS-E


Rekomendowane odpowiedzi

Przez przypadek trafiłem na taki oto filmik - szkoda, że taki krótki i nie ukazujący pełni możliwości...

Do RNS-E podłączono takie oto cudo:

http://pclab.pl/news30326.html

Gdzie to kupić i ile to kosztuje?

http://cgi.ebay.com/VIA-ARTiGO-A1000-1GHz-Pico-ITX-Builder-Kit-Multimedia_W0QQitemZ310204327397QQcmdZViewItemQQptZDesktop_PCs?hash=item48399e65e5

240$ za kompletny komputer w pudełku wielkości zmieniarki CD lub przenośnego dysku zewnętrznego, spokojnie zmieści się np. w schowku.

Podłączenie tego pod RNS-E też nie powinno być problemem. Można załadować Linuxa lub okrojoną wersję Windows XP np. PowerXP lub Windows XP Mini Plus 2007, podpiąć mysz bezprzewodową (czy nawet klawiaturę) na USB i mamy pełnowartościowy komp :naughty:

Co myślicie na ten temat ? :gwizdanie: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysllaem o tym i chyba to bez sensu jest... po co mi komputer ktorym nie moge sterowac?

gdyby dalo sie wykorzystac ekran dotykowy to spoko, ale tak...

wlaczyc film - trzba myszka .. albo czyms // troche slabo...

cokolwiek odpalic - gre program czy cos... tez bez sensu.

moze o czyms nei pomyslalem ale to raczej taki bajer zeby pokazac ze sie da a nie realne korzysci. filmy na DVD sa okey ale do tego wystarczy zwykly naped , najlepiej ze sterowaniem z pozimou RNSa. ale zeby na kompie cos na sile robic na tym. to juz lepiej wrzucic do schowka laptopa 10 cali :polew: i tak umsisz wyajc klawiature to juz lpeiej miec kompa ktorego mozesz zabrac ze soba :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba :) do tego internet i mamy +10pkt na d*py :decayed:

a tak poważnie to faktycznie chyba zbędny bajer, choć jak bym miał to pewnie bym się cieszył :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już poważnie zastanawiałem nad przeróbką w stylu "Pimp my ride" - konkretnie nad wstawieniem mini lapka 10'' do schowka tak, aby był wysuwany na siłownikach po otwarciu schowka i wciśnięciu jakiegoś magicznego przycisku, do tego iPlus i dostęp do służbowej poczty w dowolnej chwili. Póki co rzadziej jeżdżę w trasy, więcej po Trójmieście i jeżdżę z odpalonym zwykłym lapem na siedzeniu pasażera - jedno czerwone światło wystarczy aby wysłać maila :naughty:

Wracając do wątku - ten mini komputerek to fajny bajer, trzeba by tylko znaleźć do tego ciekawe zastosowanie - np. napisać soft do monitorowania parametrów pracy silnika, temperatur, ciśnienia itp - w RS4 i wyświetlić to w jakiejś ciekawej formie graficznej... tylko komu by się chciało pisać taki soft :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego wyrezać samemu, ceny części komputerowych (używanych) są bardzo przystępne, może nie będzie to w takiej szałowej obudowie jak tu ale za to można się pobawić samemu, tylko nie wiem czy do navigation plus też można tak obraz wysłać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...