Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dolna osłona silnika z blachy


fly07

Rekomendowane odpowiedzi

Już druga osłona popękana. Widziałem w necie osłony wykonane z blachy. Myślę, ze to dobry pomysł, jednak potrzebny jest do tego wzór lub jakiś szablon. Może ma ktoś jakiś rysunek z wymiarami lub "stykówkę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest oferta takich osłon, no ale cena tez jest wysoka :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dowiadywalem u kolegi na spocie w lodzi dzisiaj nawet opowiadal ze tez chce zmienic na metalowa i do avanta b5 podobno kosztuje 100zl zrobina jest z kwasowki ale ile w tym prawdy to nie wiem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dowiadywalem u kolegi na spocie w lodzi dzisiaj nawet opowiadal ze tez chce zmienic na metalowa i do avanta b5 podobno kosztuje 100zl zrobina jest z kwasowki ale ile w tym prawdy to nie wiem :cool1:

Zrobiona z kwasówki :shocked: to to musi nieźle ważyć :blink:

Ps. Jest już taki temat na forum z tym że o B5 ale tam są linki do aukcji z takimi blachami (np z aluminium) ale tak jak wyżej kolega pisał cena zabija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziołem blache 0,5 ocynk odrysowałem na niej osłone, wyciołem i przynitowałem do plastikowej :tongue4:, z tym że niepasują orginalne wkrętu do plastikowej osłony, musiałem kombinować. Ale jestem mega zadowolony, moja ulica zimą pługa niewidzi, za pług robi najniższe auto czyli moje. Wcześniej raz wymieniałem a raz ratowałem nitowaniem teraz nic nie rusza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziołem blache 0,5 ocynk odrysowałem na niej osłone, wyciołem i przynitowałem :tongue4:, z tym że niepasują orginalne wkrętu do plastikowej osłony, musiałem kombinować. Ale jestem mega zadowolony, moja ulica zimą pługa niewidzi, za pług robi najniższe auto czyli moje. Wcześniej raz wymieniałem a raz ratowałem nitowaniem teraz nic nie rusza :decayed:

zrób pare fotek poglądowych :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mogłem dzisiaj bo byłem na kanale, ale jutro sie postaram to wrzuce fotki

:notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dowiadywalem u kolegi na spocie w lodzi dzisiaj nawet opowiadal ze tez chce zmienic na metalowa i do avanta b5 podobno kosztuje 100zl zrobina jest z kwasowki ale ile w tym prawdy to nie wiem :cool1:

Gdzie to można dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak to wygląda od spodu

OMHDJ.jpg

kAXF0.jpg

sory za jakość ale zdjęcia z telefonu

to czrne to chciałem blache sprejem pomalować ale niestarczyło i wyszłu takie zęby

odkąd mam blache pod spodem skończyły sie problemy z pęknięciami, wiszącą osłona. A najlepsze że koszta zerowe blache wygrzebałem z garażu, niecałe dwie godziny roboty i po problemie, z tyłu trzymają ja 3 śruby na klucz 13 a z przodu 3 śruby meblowe konfirmat. Więc jak ktoś lubi dłubać to zawsze można pare groszy zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi bo ta oslona jest dokrecana do nadkoli tak jak u mnie to ta blache te tez zaginales i do nadkola m ocowales czy tyljko sam spod :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem tylko sam spód, starcza a z zaginaniem blchy to przerost formy nad treścią, blacha chroni plastik narażony na kamienie, lód, koty, a mocowanie i tak masz bo blacha mocowana jest do ori osłony, a żeby uszkodzić te boki to już chyba trzeba sie bardzo starać, mi nie pękały, tylko trzaskał spód na środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gitarra :good: jak sie zbiore i zrobie wstawie foto jak mi poszlo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...